Reklama

Galang Hendra (Indonésie): Přes SSP 300 do MotoGP Hlavní obrázek k článku: Galang Hendra (Indonésie): Přes SSP 300 do MotoGP

Indonésan Galang Hendra je neuvěřitelně zajímavý nováček v letošním šampionátu MS-Supersport 300. Jako pilot s «wild card» vyhrál tento teenager 2017 překvapivě závod v Jerezu a chce se posunout ještě dále.

Galang Hendra je typickým Asiatem - srdečným a přesto se držícím zpátky. Ovšem na motocyklu se tento 18-letý Indonésan vyvinul v bojovníka, který se nebojí žádného rizika, pokud vidí na konci úspěch. Proto je nikoliv bezdůvodně podporován od Yamaha Indonésia už několik let.

2017 byl Hendra odměněn dvěma starty s «wild card» v nové kubatuře MS, a to v Supersport 300. V Portimao odstoupil pro defekt, když se nacházel v Top-10, v Jerezu apk infarktové finále dokázal vyhrát. Pro pilota s motocyklem Yamaha to byl skok do ledové vody, nikdy předtím nezávodil na motocyklu R3, a oba evropské okruhy viděl vůbec poprvé. Hendra se tak stal prvním Indonésanem, který dokázal vyhrát závod MS.

Když začne v Aragónu sezóna 2018 mistrovství světa Supersport 300, bude stát Hendra na startovním roštu v oficiálním týmu továrny Yamaha MotoxRacing.

Jeho cílem, jako každého mladého motocyklového závodníka, je závodit buď v Moto3, nebo v Moto2 a snad v MotoGP a z tohoto důvodu odešel také do Evropy.

Během příštích pěti let chce závodit nejdříve v mistrovství světa motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým a dostat se tak do seriálu Grand Prix.

Je účastníkem projektu «Yamaha bLU cRU» a pokud vyhraje v této interní soutěži tak má Hendra na rok 2019 jistý postup do MS-Supersport 600.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama