Reklama

Florian Prüstel nejen o angažování Filipa Salače Hlavní obrázek k článku: Florian Prüstel nejen o angažování Filipa Salače

Včerejší tisková konference v sídle Autoklubu ČR přinesla opravdovou bombu v podobě angažování Filipa Salače do - v paddocku Moto3 v posledních 2 sezónách - hodně uznávaného - týmu Redox Prüstel GP.

Pokud se podíváme do historie tohoto týmu českýma očima, tak zjistíme třeba následující zajímavosti: Tým Prüstel GP se „narodil“ těsně před GP Německa na Sachsenringu 2016, kdy logistická firma Ingo Prüstela převzala tehdy finančně hodně „nemocný“ tým Saxoprint MC Peugeot. A už třetí závod ve své krátkodobé závodní historii dokázal rodinný tým otce Inga a syna Floriana vyhrát Grand Prix - v Brně 2016 zásluhou Johna McPheeho. Do té doby se stáj - většinou závodící pod zkratkou RTG (Racing Team Germany) - dostala do médií především zásluhou řady negativních news, jako byl pojišťovací podvod ze strany tehdejšího šéfa Dirka Heidolfa apod. Faktem je, že oba Prüstelové dokázali vrátit tomuto týmu původní dobrý image, který ex-pilot GP v kubatuře 250 ccm Dirk Heidolf a jeho tehdejší partneři hodně různými aférami zašpinili.

Mimochodem: Právě svou první kompletní sezónu v roce 2010 absolvoval tehdejší Rookie Jakub Kornfeil v týmu RTG (Racing Team Germany), jeho spolujezdcem byl zkušený Japonec Tomoyoshi Koyama. Kornfeil se potom do tohoto německého týmu - ovšem už pod názvem Peugeot MC Saxoprint vrátil v sezóně 2017 a příští rok (2019) ho čeká už třetí sezóna v řadě.

A co řekl k angažování českého teenagera Florian Prüstel (Managing Director): „Filipa jsme pozorovali už delší dobu a častokrát jsme o něm přemýšleli. Zjistil jsem, že se rok od roku stále zlepšoval a předváděl dobré výkony. Salač přinese také dva roky zkušeností závodění s KTM (2017 s ex-Öttlovým motocyklem z GP, 2018 s ex-bikem od Jaume Masii z JMS - pozn. Bosso), což pro něho může být jen výhoda. Jelikož mnoho jezdců na sezónu 2019 odchází do kubatury Moto2, tak v osobě Jakuba Kornfeila máme jezdce z aktuálního Top-5. Proto jsme chtěli mít v týmu jednoho zkušeného pilota a jednoho Rookieho. Rozhodnutí to pro mě nebylo vůbec jednoduché, ale myslím si, že s Filipem jsme se vydali správnou cestou. Jelikož základna našeho týmu na Sachsenringu není daleko od Česka, tam s výjimkou závodních víkendů můžeme intenzivně spolupracovat s našimi jezdci GP a německými mládežníky a společně trénovat. Samozřejmě, že před námi je velký cíl, udržet si naše postavení v mistrovství světa (před Misanem vede Marco Bezzecchi průběžně šampionát - pozn. Bosso) a otevřít dveře pro německé talenty. Naše práce s mládežníky v PrüstelGP Academy pokračuje a my plánujeme naše angažmá v roce 2019 ještě zvětšit.“.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama