Florian Prüstel: Bezzecchi je připraven riskovat a je zdravě drzý! Hlavní obrázek k článku: Florian Prüstel: Bezzecchi je připraven riskovat a je zdravě drzý!

Zkušený český jezdec Jakub Kornfeil bude mít v sezóně 2018 nového týmového kolegu. Bude jím Ital Marco Bezzecchi, který je součástí VR46 Riders Academy.

Zatímco zkušený 24-letý Čech Jakub Kornfeil jako jediný v současném startovním poli kubatury Moto3 nevynechal dosud ani jeden z uskutečněných závodů kubatury Moto3 - 106!, tak jeho nový týmový kolega 19-letý Ital Marco Bezzecchi jich má na svém kontě pouhých 22. Zatímco pro Kornfeila to bude už jeho jubilejní desátá sezóna v Grand Prix a všechny absolvoval v «Lightweight», tak o 5 let mladšího Itala čeká teprve jeho druhá jako stabilního jezdce.

Po prvním testech s KTM byl Marco Bezzecchi velmi spokojený, dosud totiž v MS závodil pouze s motocyklem Mahindra.

Po dvou neúspěšných letech závodění s motocykly Peugeot (pouhé jedno vítězství v dešti v Brně) přechází Saxoprint Prüstel v sezóně 2018 na rakouské biky KTM. V minulém týdnu testoval nováček týmu Marco Bezzecchi na zapůjčeném motocyklu KTM 2017 od Nicolo Bulegy z týmu VR46, neboť Bezzecchi je svěřencem Rossiho v VR46 Academy.

Rodinný tým otce a syna Prüstelových prodloužil smlouvu s našim Jakubem Kornfeilem a neúspěšného Patricka Pulkkinena - ani jeden mistrovský bod a nejlepší umístění P22 v Assenu a v Motegi - nahradil Italem Bezzecchi. Ten byl v Motegi při GP Japonska s motocyklem Mahindra dokonce odmávnut v cíli na pozici, znamenající pódiové umístění.

Týmový manažer Florian Prüstel doufá v několik highlightů zkušeného Kornfeila a o Bezzecchim je přesvědčen, že je připraven riskovat a je dostatečně zdravě drzý.

O dalším programu týmu Saxoprint Prüstel říká Prüstel následovně: „V polovině ledna bude celý tým pohromadě v rakouském sídle KTM v Munderfingu, kde se seznámí s novými biky KTM. Koncem ledna se uskuteční oficiální tisková konference v Německu a začátkem února nás čekají testy ve Valencii a v Jerezu. První závod sezóny 2018 se koná 18. března v Kataru.“.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama