FIM Gala večer v Andorra La Vella Hlavní obrázek k článku: FIM Gala večer v  Andorra La Vella

V oblecích a večerním oblečení se v neděli večer prezentovalo více než 30 mistrů světa FIM 2017 v Andorra La Vella na «červeném koberci» v rámci «FIM Gala Ceremony»

Nejvýše položené hlavní město v celé Evropě, Andorra La Vella - ležící ve výšce 1 023 m - bylo v tomto roce dějištěm «FIM Gala Ceremony». Kromě aktuálních mistrů světa byly pozvány také další legendy jako třeba Luc Alphand, Cyril Despres, Emilio Alzamora, Joaquim Rodriguez a Taru Rinne, která jako první žena a jediná! vedla závod Grand Prix (Hockenheim). Je známá pod přezdívkou «First Lady of Fast». Finka byla také první ženou, která získala body v MS kubatury «Lightweight».

Renomovaný moderátor Gavin Emmett uváděl celý večer. Celkem bylo vyznamenáno 36 FIM mistrů světa z roku 2017. Mezi nimi byl i čtyřnásobný mistr MotoGP Marc Márquez, což byla jeho šestá zlatá medaile z MS. Je nejmladším mistrem světa, kterému se to podařilo a to ve 24-letech.

K pozvaným hostům pochopitelně patřili také mistr světa Moto2 Franco Morbidelli a šampion Moto3 Joan Mir. Vyznamenán byl i Dennis Foggia z VR46 Academy, který získal titul «Moto3 Junior World Championship», o který se závodilo v rámci španělského šampionátu CEV. Foggia postoupil 2018 do MS-Moto3, kde pojede za tým Sky VR46 s motocyklem KTM.

Aktuální tovární pilot MotoGP za Aprilii Scott Redding - na snímku - sice nebyl vyznamenán, ale doprovázel zde svoji přítelkyni Kiaru Fontanesi. Italka oslavila 2017 už svůj pátý titul motokrosové mistryně světa.

Vyznamenáni byli i trojnásobný mistr světa Superbike Jonathan Rea, nebo Lucas Mahias (mistr světa kubatury Supersport 2017), a rovněž první historický mistr světa «WorldSSP300» Marc Garcia.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama