Reklama

Filip Salač zůstává v MS i v roce 2020 Hlavní obrázek k článku: Filip Salač zůstává v MS i v roce 2020

Aktuálně 26. jezdec šampionátu MS-Moto3 Filip Salač zůstává i v sezóně 2020 v šampionátu MS kubatury Moto3, jen mění tým a značku motocyklu.

Místo motocyklu KTM bude 17-letý Salač pilotovat stroj Honda NSF250RW, místo německého týmu Redox Prüstel GP pak bude k vidění v boxu VNE-Snipers. Tento tým patří Mirko Cecchinimu a letos zde závodí dva Italové: Tony Arbolino a Romano Fenati. Zkušený Fenati ovšem odchází 2020 do Moto2 a to do týmu Fausta Gresiniho, takže se v této italské stáji uvolnilo jedno místo a 19-letý Arbolino (vítěz GP Mugella a Assenu) bude týmovým kolegou Salače i v příští sezóně.

Kuriozitou týmu je ovšem šéfmechanik, tedy Crew-Chief: 79-letý Giancarlo Cecchini (otec majitele týmu) už šroubuje v Grand Prix 50 let a pracoval u takových jezdců, jakými byli Tarquinio Provini, Renzo Pasolini, Dieter Braun, Graziano Rossi, Jarno Saarinen a v poslední době třeba Andrea Dovizioso, Alexis Masbou, Niccolo Antonelli a nyní tedy Romano Fenati.

Tým se původně jmenoval vlastně CBC Corse a 2004 vyhrál s Doviziosem mistrovství světa 125-tek. Rodinný závodní tým se už dávno jmenuje Snipers, neboť «cecchini» se anglicky řekne Snipers.

„Moc se těším a jsem strašně rád, že jsem mohl podepsat a že jsem dostal příležitost jezdit právě v tomto týmu. Myslím si, že budu jezdit do desítky každý závod. Také vím, že každý, kdo sedl na Hondu, udělal velký progres,“ řekl po podpisu smlouvy Filip Salač.Login Přihlásit Registrace ›