Reklama

Filip Salač prodloužil smlouvu s týmem Snipers na rok 2021 Hlavní obrázek k článku: Filip Salač prodloužil smlouvu s týmem Snipers na rok 2021

18-letý český pilot Filip Salač prodloužil se svým současným týmem Rivacold Snipers Honda smlouvu na rok 2021.

Filip Salač začal svou kariéru v Grand Prix v roce 2018, kdy s wild card startoval na domácím okruhu v Brně a dojel na 24. místě. V sezóně 2019 už byl stabilním jezdcem za německý tým Prüstel GP a absolvoval celkem 19 závodů MS. Získal v nich 32 bodů, což znamenalo 23. místo. Nejlépe zajel při finálovém závodě ve Valencii a byl odmávnut na 5. místě.

Smlouvu s jedním z předních týmů ve třídě Moto3 závodů Grand Prix uzavřel český talent již v srpnu loňského roku před závodním víkendem na britském Silverstone. "O přestupu jsme jednali už od Velké ceny v Brně. Jsem rád, že se to podařilo a děkuji všem, co se na vyjednání tohoto angažmá podíleli. Hlavně rodině, Autoklubu České republiky a všem ostatním,“ uvedl tehdy nadmíru spokojený Filip Salač.

Ambiciózní plány člena týmu nadějí Autoklubu ČR – ACCR Czech Talentu Teamu pozastavila covidová pandemie. Prodloužení smlouvy ještě před restartem sezóny je výbornou zprávou a napovídá o naplnění představ týmu o českém jezdci. VNE Snipers totiž již nyní uplatnil opci dojednanou v loňském srpnu, kterou si zajišťoval Filipa Salače na rok 2021. „Tým je s Filipem doposud mimořádně spokojený, počítá se s tím, že letos zajede pódiová umístění. Je vnímán jako obrovský talent, s prodloužením smlouvy jsou na příští rok spojeny ambice bojovat o nejvyšší místa v celkovém pořadí Moto3. Zároveň se podařilo už od letoška vyjednat oproti původní dohodě o třetinu výhodnější finanční podmínky a uzavřít další opci na sezónu 2022,“ prozradil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

„Mám opravdu radost, že Filip přijal naši nabídku a bude součástí týmu i pro sezonu 2021. Filip je profesionální jezdec, i přes svůj mladý věk vždycky stoprocentně soustředěn na svůj cíl. Jeho odhodlání je obdivuhodné, což je pro jeho budoucí vývoj v TOP jezdce opravdu nezbytné. Z předsezónních testů a také z prvního závodu jsme měli velmi dobrý pocit. Jsem si jist, že dokážeme ve zbývající části sezony velké věci, což platí i pro sezonu následující, která bude, jak všichni doufáme, už plnohodnotná,“ dodal Mirko Cecchini, majitel VNE Snipers.

„Jsem potěšen možností jezdit za tým VNE Snipers další sezónu. Již první závod letošního roku ještě před přerušením kvůli koronaviru ukázal, že společně máme slušnou rychlost a věřím v postupný progres, který nás dovede až na stupně vítězů. To je také mým cílem,“ potvrdil Filip Salač.

Letošní sezónu zahájil český teenager Salač 8. místem v Kataru za tým Rivacold Snipers Honda při premiérovém závodě letošního mistrovství světa.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama