Reklama

Filip Salač: Jeden z nejhorších závodních víkendů Hlavní obrázek k článku: Filip Salač: Jeden z nejhorších závodních víkendů

Opravdu NEPOVEDENÝ závodní víkend má za sebou český jezdec Filip Salač, který se zúčastnil FIM CEV Repsol v Le Mans. Až 27. v Qualifying a 18. v závodě nejsou tím, co si český talent před francouzským víkendem přál.

Faktem ovšem je, že Qualifying nejsou letos Salačovou doménou, v portugalském Estorilu 26. místo (9. řada gridu), ve Valencii 20. pozice (7. řada startovního roštu) a nyní v Le Mans 27. místo (9. řada na startu).

Filip Salač: "První kvalifikaci jsme pojali hodně tréninkovou, chtěli jsme najet co nejvíce kilometrů, přesto jsem musel už v sedmém kole zajet do boxu na malé změny v nastavení. Bohužel jsem hned po vyjetí, v zaváděcím kole dostal velký highslider kvůli studené zadní gumě a tím jsem už nemohl pokračovat dál. Druhý měřený trénink byl pro mě bohužel propadák. Oproti soupeřům jsem měl najeto pouze sedm poznávacích kol, kde mi nenajeté kilometry chyběly právě pro ideální nastavení motocyklu. Zkoušel jsem to, co to šlo, ale jakmile jsem z výjezdu přidal jako ostatní, motorka nedržela stopu a vyjížděla z trati. Moc mě to mrzelo, protože tento okruh se mi líbí, minulý rok jsem tady jel poprvé a podařila se mi druhá řada, takže jsem s takovým to umístěním na gridu vůbec nepočítal. Dvacáté sedmé místo pro mě znamenalo opět start ze zadních pozic a těžký závod.

Do sobotního ranního warm up jsme vyjížděli brzy ráno, kdy bylo ještě poměrně chladno, 10stupńů . Po úpravách z předchozího dne jsem byl s motocyklem celkem spokojený. Zlepšoval jsem časy, zakončil jsem na devátém místě.

Do závodu jsem startoval z deváté řady. Věděl jsem, že to bude těžké. Po startu jsem zůstal na stejné pozici, ale díky pádu jezdce ve třetí zatáčce jsem musel vyjet mimo trať a několik jezdců mě předjelo. Začal jsem pomalu stahovat skupinku jezdců přede mnou, ale poté, co jsem je dojel, už jsem se nemohl dostat výše. Snažil jsem se, ale motorka mi nejela. Ani ze slipstreamu jsem nemohl předjet a byl jsem rád, že jsem se jich udržel, protože pokaždé, když jsem je předjel, vrátili mi to na rovince. Závod jsem dokončil na 18.místě.

Tento víkend byl jeden z nejhorších v mé dosavadní závodní kariéře a to jsem jich měl už nepovedených celkem hodně. Doufám, že se to už nebude opakovat. Tento týden mě čeká ještě test v Barceloně, kde se budou řešit i všechny důležité komponenty pro konkurence schopný motocykl a další náležitosti nutné pro dobrý chod týmu. Stále věřím, že když zapracujeme společnými silami na všem potřebném, zase se nám podaří podávat dobré výsledky.“

Držte mi prosím palce!

Nyní má Filip před sebou další důležitý závod Red Bull MotoGP Rookies cupu, který se bude konat první červnový víkend na závodním okruhu v italském Mugellu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama