Reklama

Fenatiho nahradí Xavier Cardelús Hlavní obrázek k článku: Fenatiho nahradí Xavier Cardelús

Tým Moto2 Marinelli Rivacold Snipers týmového šéfa Mirko Cecchiniho už našel svého náhradníka za Romana Fenatiho. Bude jím Xavier Cardelús z Andorry, který by měl za tuto závodní stáj odjet zbytek sezóny.

20-letý Xavier Cardelús už letos absolvoval sedm závodů za tým Stylo Reale Avintia s wild card, body ale zatím nezískal. V ME je na 10. místě. Dva ze šesti posledních závodů se budou konat ve Španělsku (Aragón a Valencia), takže rodina Cardelúse, které patří v malém státě Andorra velké pozemky, zakoupila místo po Fenatim.

Na sezónu 2019 si Cardelús už zaplatil místo v novém týmu KTM-Moto2 od Jorge Martineze. Naposled v Miasnu dojel Cardelús jako poslední (25.) se ztrátou 1:31.250 min. za vítězem.

Jako eventuální náhradník byl uvažován i Nicolo Bulega, který 2019 pojede v týmu Sky VR46 místo Bagnaie (odchází do MotoGP k Pramac-Ducati) vedle Luca Mariniho v MS-Moto2.

Naděje si ale dělal i mladý Němec Lukas Tulovic, aktuálně sedmý v ME-Moto2, který letos už dvakrát závodil za Kiefer Racing v Jerezu (20.) a v Le Mans (23.) místo Domiho Aegertera, ale požadovaná šestimístná suma pro 6 závodů Grand Prix byla nad finanční možností německého jezdce, vysvětlil Tulovicuv manažer Peter Bales.

Mimochodem: Edgar Pons, v CEV Repsol-Moto2 na třetím místě o 52 bodů za lídrem Jesko Raffinem, pojede při GP v Aragónu s wild card za tým SAG s motocyklem Kalex.

Švýcar Jesko Raffin pojede po Misanu za SAG, odkud byl vyhozen Isaac Viňales, ještě závody v Aragónu, Motegi a na Phillip Islandu.

Jen připomínám: Raffin má v ME po sedmi z jedenácti závodů sice náskok 50 bodů na druhého v pořadí Augusto Fernándeze, ale Španěl už 2018 nepojede ani jeden závod ME, neber der Spanier bestreitet 2018 keine EM-Rennen mehr, er konzentriert sich auf die WM im Team von Sito Pons, wo er den Platz von Héctor Barbera übernommen hat.

Jedna zajímavost: V příští sezóně se v prostřední kubatuře nebudou udělovat žádné wild card. Důvodem je zavedení úplně nových jednotných motorů Triumph.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama