Fenati pozván k vysvětlení svého činu do Ženevy Hlavní obrázek k článku: Fenati pozván k vysvětlení svého činu do Ženevy

Italský jezdec Romano Fenati byl pozván «na kobereček» do sídla FIM přímo k prezidentu mezinárodní motocyklové federace Vitu Ippolitovi z Venezuely.

Po nesportovním gestu 22-letého Itala Fenatiho při závodě Moto2 v Misanu vůči svému krajanovi Stefanu Manzimu byl nyní ex-pilot týmu Marinelli Snipers pozván do Miesu u Ženevy, aby vysvětlil své chování během závodu GP v Misanu a také, co tomu předcházelo.

Jak jistě všichni víte, Fenati obdržel během závodu černou vlajku a následně byl diskvalifikován na dva závody Grand Prix v Aragónu a v Buriramu. Poté s ním jeho současný tým Marinelli Snipers rozvázal platnou smlouvu do konce sezóny 2018 a jeho budoucí tým Forward Racing a továrna MV Agusta podepsanou smlouvu na rok 2019 rovněž zrušily.

Faktem ale je, že před tímto incidentem jel jeho soupeř Stefano Manzi tak agresivně, že poslal Fenatiho do kačírku - viz snímek. Samozřejmě, že další odvetné jednání Fenatiho je ovšem neomluvitelné.

Ale právě toto chce Vito Yppolito slyšet přímo od Fenatiho, jak celá situace vlastně vznikla.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama