Fantazie: Jakub Kornfeil dojel na bednu

Po 11 letech se domácí fanoušci na Masarykově okruhu dočkali stupňů vítězů LOKALMATADORA! Zasloužil se o to Polesetter Jakub «Kubajz» Kornfeil.

Průběh závodu Moto3: Doslova fantastický start měl do domácího závodu z Pole-Position startující lokalmatador Kornfeil a celé pole jezdců vedl za nadšení českých fanoušků neuvěřitelná 4 kola. Pak ho ale „z háku“ předjeli Canet, Rodrigo, Mc Phee a Ramirez.

Po malé jezdecké chybičce se v 7. kole propadl Kornfeil až na 7. pozici.

Na čele při neúčasti zraněného lídra šampionátu Jorge Martina jezdil třetí jezdec průběžné klasifikace Aron Canet.

Vedoucí skupina čítala po 8 kolech neuvěřitelných 22 jezdců a uzavíral ji Andrea Migno.

Zatímco Kornfeil byl na 9. místě před Bezzecchim, tak na čele byl hodně překvapivě Dennis Foggia z VR46 Academy.

9 kol před koncem havaroval vítěz z roku 2016 John McPhee.

O kolo později byl už Kornfeil čtvrtý za Di Giannantoniem, Foggiou a Rodrigem.

7 kol před koncem vedl Öttl, ovšem Kornfeil byl druhý.

Pak v zatáčce Františka Šťastného šel dokonce «Kubajz» na chvíli do čela!

5 kol před cílem bylo pořadí Di Giannantonio, Kornfeil, Öttl, Canet a Rodrigo. Ovšem na «stadionu» už Kornfeil vedl!

Do konce chyběly pouhá 3 kola Masarykova okruhu a bylo následující pořadí: Di Giannantonio, Kornfeil, Canet, Öttl, Rodrigo, Ramirez, Foggia, Bezezcchi, Bastianini a Antonelli.

2 kola před koncem se dostal do čela opět Kornfeil!

Do posledního kola závodu Moto3 vjížděl na čele ČECH!

Ve fantastickém posledním kole si po vynikajícím vyýkonu přijel Jakub Kornfeil po 11 letech (naposled to byl Lukáš Pešek 2007 v kubatuře 125 ccm) pro české pódium, když byl odmávnut v cíli jako třetí a bylo to jeho čtvrté pódium v kariéře.

OBROVSKÁ GRATULACE KUBO!

Vyhrál Fabio di Giannantonio - tedy týmový kolega Jorge Martina, druhý byl v cíli Aron Canet, třetí Jakub Kornfeil. Šesté místo v cíli stačilo Marcu Bezzechimu při neúčasti lídra Jorge Martina k zisku prvního místa v šampionátu před GP Rakouska.

Český Rookie Filip Salač obsadil při své premiéře v Grand Prix se ztrátou 41.511 sec. 24. (poslední) místo.

V šampionátu vede Marco Bezzecchi se ziskem 133 bodů, druhý je Jorge Martin (ten zde pro zranění z pátečního FP1 vůbec nestartoval) - 130. Třetí je Fabio di Giannantonio - 116, čtvrtý Aron Canet (112), pátý Enea Bastianini (97) a na šesté místo postoupil Jakub Kornfeil (77).