Reklama

Eugene Laverty dostane Ducati-V4 až v roce 2019 Hlavní obrázek k článku: Eugene Laverty dostane Ducati-V4 až v roce 2019

Pouze dva ze čtyř jezdců, kteří pojedou v MS-Superbike 2019 nový tovární motocykl Panigale V4R, ji zatím mohli otestovat. Byl to 2x Chaz Davies, zatímco na druhé tovární motorce z Borgo Panigale se vystřídali Ruben Rinaldi a Alvaro Bautista.

Před několika dny oznámil tým Go Eleven, že opouští značku Kawasaki a přestupuje na Ducati. A místo průměrného jezdce Romana Rámose angažoval týmový majitel Gianni Ramello 32-letého vicemistra světa z roku 2013 Eugene Lavertyho.

A ačkoliv už před 4 týdny dávno uplynul termín objednání nového motocyklu Panigale V4R, tak samozřejmě možnost závodění pilota takového kalibru, jakým Laverty bezesporu je, na motocyklu Ducati, se postarala o výjimku.

Poprvé od doby Maxe Biaggiho v roce 2008 tak za tým Gainniho Ramella byl angažován jezdec, který má rozhodně oprávněné šance na vítězství v závodě.

„Před odletem do dějiště premiérového závodu sezóny 2019 na Phillip Islandu (kde se konají také dva dny testů), budeme ještě testovat v Jerezu a v Portimau“, prozradil týmový manažer Go Eleven a ex-pilot WSBK Denis Sacchetti.

Faktem je, že angažování Lavertyho v týmu Go Eleven by nebylo možné bez následujících osob, jakým jsou Luigi Dall’Igna Paolo Ciabatti (Ducati Corse) nebo Gregorio Lavilla (Dorna).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama