Reklama

Enea Bastianini pojede 2021 MotoGP Hlavní obrázek k článku: Enea Bastianini pojede 2021 MotoGP

22-letý Ital Enea Bastianini oznámil během závodního víkendu v Misanu, že v sezóně 2021 pojede v «premier class» s motocyklem Ducati. Ačkoliv to ještě nebylo oficiálně oznámeno, tak vystřídá v týmu Avintia francouzského pilota Johanna Zarca, který pojede v příští sezóně za jiný tým Ducati.

Italský jezdec Enea Bastianini pocházející z Rimini má na svém kontě 112 závodů Grand Prix v kubaturách Moto2- a Moto3-, 5 z nich dokázal vyhrát a celkem 28x stál na stupních vítězů. Aktuálně je v MS-Moto2 na druhém místě se ztrátou 8 bodů na lídra šampionátu Lucu Mariniho. Po pátečních trénincích na závod «Gran Premio Lenovo di San Marino e della Riviera di Rimini» je na čele časové tabulky.

Jaké bude další složení týmů Ducati? Vše nasvědčuje tomu, že v továrním týmu Ducati Corse uvidíme příští rok Jacka Millera a Francesca Bagnaiu (ev. Johanna Zarca), za Pramac Ducati pojedou Jorge Martin a Johann Zarco (ev. Francesco Bagnaia) a za Avintia Ducati Enea Bastianini a Esteve Rabat.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama