Edgar Pons podruhé mistrem Evropy Moto2

Mladší syn dvojnásobného mistra světa dvěstěpadesátek Sita Ponse (1988 a 1989) Edgar Pons se vítězstvím v prvním dnešním závodě v Albacete stal předčasně mistrem Evropy v prostřední kubatuře Moto2 a samozřejmě také šampionem CEV-Repsol 2019.

Za vítězným Edgarem Ponsem byl odmávnut jako druhý Hector Garzo, stupně vítězů doplnil Miguel Pons - s rodinou Sita Ponse nemá nic společného, neboť ten má pouze dva syny Axela a Edgara.

Ve druhé jízdě, která byla po crashi a následujícím restartu zkrácena na pouhých 10 kol, jezdil Pons na druhém místě těsně za Garcem, ale 2 kola před koncem havaroval. Vítězem druhé jízdy v Albacete se tak stal Hector Garco a zajistil si titul vicešampiona, stupně vítězů potom doplnili Alessandro Zarccone a Tommaso Marcon.

Pro 23-letého Edgara Ponse je to už druhý titul v této kubatuře a v této závodní sérii, ten první pochází z roku 2015.

Circuito de Albacete Moto2 - CEV Repsol Championship, Race 1: 1. Edgar Pons; 2. Héctor Garzo; 3. Miquel Pons; 4. Tomasso Marcon; 5. Alessandro Zaccone; 6. Anupab Sarmon; 7. Keminth Kubo; 8. Kasma Kasmayudin; 9. Matthias Meggle; 10. Ramdan Rosli.

Circuito de Albacete Moto2 - CEV Repsol Championship, Race 2: 1. Héctor Garzo; 2. Alessandro Zarccone; 3. Tommaso Marcon; 4. Miquel Pons; 5. Marcel Brenner; 6. Keminth Kubo; 7. Andi Farid; 8. Piotr Biesierski; 9. Matteo Ciprietti; 10. Julian Mayer.

Stav šampionátu Moto2 (po 10 z 11 závodů): 1. Edgar Pons 196 bodů. 2. Garzo, 138. 3. Marcon 108. 4. Zaccone 106. 5. Tuuli 101. 6. Miquel Pons, 83. 7. Rosli 68. 8. Montella 61. 9. Kasmayudin 46. 10. Sarmoon 41.

Lídr šampionátu CEV-Repsol Moto3 Jeremy Alcoba (LaGlisse Husqvarna) vyhrál a stojí těsně před ziskem titulu juniorského mistra světa Moto3, když vyhrál v letošní sezóně už svůj druhý závod. Výborně jel také Xavier Artigas, který do závodu vyjel až z předposledního místa na startovním roštu a přesto dojel v první skupině, tedy v Top-6. Za vítězným Alcobou byl jako druhý odmávnut Daniel Holdago, který bude příští rok týmovým kolegou našeho Ondřeje Vostatka. Ten v Albacete nebodoval, když obsadil až 24. místo a v šampionátu CEV-Repsol 2019 zůstává stále bez bodu.

Circuito de Albacete Moto3 - CEV Repsol Championship: 1. Jeremy Alcoba. 2. Daniel Holgado. 3. Carlos Tatay. 4. Barry Baltus. 5. Ryusei Yamanaka. 6. Xavier Artigas. 7. Deniz Öncü. 8. Adrián Fernandez. 9. Gerard Riu. 10. David Salvador. Dále: 24. Ondřej Vostatek

MSJ - Moto3 (po 10 z 12 závodů): 1. Alcoba 179 bodů. 2. Tatay 133. 3. Artigas 124. 4. Baltus 118. 5. Yamanaka 100. 6. Holgado 87. 7. Kunii 83. 8. José Julián Garcia 60. 9. Pizzoli 55. 10. Riu 47. 11. Deniz Öncü 46.