Ducati zůstala neporažena: Letos vyhrál Lorenzo

Ducati trumfuje: Jorge Lorenzo vyhrál po strhujícím závěru závod MotoGP na Red Bull Ringu, když v přímém souboji porazil Marca Márqueze. Valentino Rossi byl odmávnut až na 6. místě (po startu z P14), a tak je Yamaha už 21 závodů bez vítězství.

Lídr MS Marc Márquez vyjel do závodu MotoGP z Pole-Position a s výjimkou 1. kola byl na špici až do 19. kola. Pak ho předjel Jorge Lorenzo a oba dva předvedli nervy drásající souboj až do odmávnutí šachovnicovým praporkem.

Kdo někdy tvrdil, že Lorenzo jezdí nezáživné závody a vyhrává pouze jako lokomotiva, když jede po svých kolejích, tak ho tento Mallorčan musel minimálně v Brně a dnes na Spielbergu přesvědčit o naprostém opaku.

Shrnuto jednou větou: Lorenzo a Marquez, nebo chcete-li Marquez a Lorenzo jezdí v této části sezóny úplně jinou ligu.

Jorge Lorenzo vyhrál s náskokem 0,130 sec a byl to v Rakousku čistý hattrick Ducati, neboť Andrea Iannone vyhrál 2016 a Andrea Dovizioso 2017. Ducati zde tak ještě v nové historii okruhu na Red Bull Ringu neprohrála! Bylo to Lorenzovo 47. vítězství v MotoGP. Druhý projel cílem po velkém souboji Marc Márquez. S nimi dlouho držel tempo rovněž Andrea Dovizioso, ale fantastické jízdě obou Španělů prostě nestačil. Čtvrtý byl odmávnut Cal Crutchlow (Honda) a Top-5 dokompletoval Danilo Petrucci (Ducati). Valentino Rossi (Yamaha) po hodně špatné kvalifikaci obsadil místo šesté, ale udržel si i nadále druhé místo v šampionátu. Za ním skončili Dani Pedrosa (Honda) a Alex Rins (Suzuki). Top-10 dnes dokompletoval Johann Zarco (Yamaha) a Alvaro Bautista (Ducati).

Body si z Rakouska vezou také 11. Tito Rabat (Ducati), až 12. Maverick Vinales (Yamaha), 13. Andrea Iannone (Suzuki), k velké radosti KTM také 14. v cíli Bradley Smith a jako 15. nejlepší Rookie Takaaki Nakagami. Karel Abraham dokončil GP Rakouska na 21. místě, za ním skončil jako poslední Tom Lüthi (22.).

Nové pořadí v MS: Vede samozřejmě stále Marc Marquez s 201 body. Druhý je Valentino Rossi (142), třetí už dnešní vítěz Jorge Lorenzo (130). Následují čtvrtý Andrea Dovizioso (129) a Top-5 kompletuje Maverick Vinales (113).

Tato neúspěšná série Yamahy - tedy 21 závodů bez vítězství - byla naposled zaznamenána v časovém období 2001 Sachsenring (Biaggi) - 2002 Brno (Biaggi) a trvala 16 závodů!

eyetime Motorrad Grand Prix von Österreich - Red Bull Ring – Spielberg, MotoGP Race