Ducati: Michele Pirro vyhrál Race of Champions

AKTUALIZOVÁNO: «Race of Champions» byl Highlightem sobotního «World Ducati Week» na okruhu Misano World Circuit. Závod musel být předčasně ukončen kolo před cílem kvůli dešti.

Od 20. do 22. července slaví «Ducatisti» při «World Ducati Week» na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. V sobotu ve 13 hodin byl odstartován «Race of Champions».

Startovní pole vytvořili Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso, Marco Melandri, Troy Bayliss, Xavi Fores, Michael Rinaldi, Karel Abraham, Jack Miller, Tito Rabat, Michele Pirro, Danilo Petrucci a Xavier Simeon, kteří jeli s motocykly Panigale V4 S.

Podle očekávání se vítězem stal testovací pilot této továrny Michele Pirro, který nedávno měl opravdu doslova horrorový crash při závodě GP-Mugello 2018 a vyvázl z něho bez následků, ačkoliv byl dlouho hospitalizován v nemocnici.

Vítězem zkráceného závodu kvůli dešti se stal Pirro před pilotem MotoGP Tito Rabatem a Javierem Foresem z WorldSBK. Dále dojeli Michael Rinaldi, Jack Miller, Andrea Dovizioso, Xavier Simeon a Danilo Petrucci. Troy Bayliss vyjel do kačírku a po návratu na trať dojel až v úplném závěru startovního pole.