Ducati je favoritem, Marquez může překvapit

Na okruhu Red Bull Ring jela kubatura MotoGP zatím dvakrát a vždy se stal vítězem jezdec s motocyklem Ducati. Tím se také dostáváme hned k letošnímu závodu na «Red Bull Ringu» v kubatuře MotoGP:

Ačkoliv jako lídr přijíždí do Rakouska obhájce titulu Marc Marquez, tak je celkem jasné, že tato trať extrémně vyhovuje motocyklům Ducati a tak by pořadí z Brna i na závodě v Rakousku určitě nikoho nepřekvapilo, ba naopak. Ovšem i to, že favoritem #1 je pro 11. závod letošní sezóny Jorge Lorenzo. Na čele tabulky je tedy stále obhájce titulu mistra světa Marc Marquez se ziskem 181 bodů. Druhý je Valentino Rossi (132), ale na něho se dotahuje loňský vítěz ze Spielbergu Andrea Dovizioso (113) a těsně za ním kompletují aktuální Top-5 Maverick Viňales (109), ten ovšem v poslední době zažívá v týmu především interní válku (včera v Brně ani netestoval) a a Jorge Lorenzo (105).

V premiéře MotoGP na Red Bull Ringu vyhrál Andrea Iannone před svým týmovým kolegou Andreou Doviziosem (oba Ducati) a Jorge Lorenzem (Yamaha). Čtvrtý byl odmávnut Valentino Rossi a Top-5 dokompletoval Marc Marquez. V elitní desítce se dále umístili Maverick Vinales (Suzuki), Dani Pedrosa (Honda); Scott Redding (Ducati), Bradley Smith a Pol Espargaro (oba Yamaha).

Vloni zde vyhrál Andrea Dovizioso (Ducati), druhý a třetí skončili Marc Marquez a Dani Pedrosa (oba Honda). Následovali Jorge Lorenzo (Ducati), Johann Zarco (Yamaha), Maverick Vinales (Yamaha), Valentino Rossi (Yamaha), Alvaro Bautista (Ducati)...14. Karel Abraham .

Chybět bude určitě zraněný Pol Espargaro a také testovací pilot KTM Mika Kallio, který sice dostal na tento závod wild card, ale zranil se na Sachsenringu. A ani za jednoho nepojede žádný náhradník!