Druhé vítězství Baldassariho v kariéře

Polesetter Ital Lorenzo Baldassari vyhrál závod prostřední kubatury v Jerezu, na stupních vítězů kromě Baldy ještě stáli novopečený jezdec MotoGP Miguel Oliveira a také Francesco Bagnaia, který tak zůstal lídrem šampionátu.

Lokalmatador Alex Marquez spadl, když bojoval o vedení v závodě, stejný osud potkal i další jezdce: Nejdříve havarovali Navarro a Marini, později Granado, Fenati, Danilo, Roberts a Odendaal.

Nakonec vyhrál Lorenzo Baldassarri (Team Pons HP40) a bylo to jeho druhé vítězství - po Misanu 2016, čímž se probojoval na druhé místo v tabulce MS. Se ztrátou 3,101 sec byl odmávnut jako druhý Miguel Oliveira a třetí pak další Ital Francesco Bagnaia. Následovali Vierge, Pasini, Binder, Schrötter (kvůli trestu až z 20. pozice na startovním roštu), Lowes, Lecuona, Quartararo, nejlepší Rookie Mir, Corsi, Nagashima, Barbera a Locatelli.

V šampionátu stále vede Francesco Bagnaia, který má nyní 73 bodů. Druhý je dnešní vítěz Lorenzo Baldassarri (64), třetí pak Miguel Oliveira (63). Na čtvrtém místě je Mattia Pasini (58) a Top-5 kompletuje Alex Marquez (47).

Moto2™ World Championship 2018 GRAN PREMIO RED BULL DE ESPANA - Circuito de Jerez Ángel Nieto