Drama v Jerezu pro Marca Marqueze

Lokalmatador Marc Marquez vyhrál závod královské kubatury MotoGP v Jerezu a je nyní novým lídrem šampionátu. Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa havarovali, stejně jako Abraham.

V závodě vedl až do 9. kola Jorge Lorenzo pak se dostal do čela Marquez, a kolo předtím havaroval Polesetter Cal Crutchlow. To už dlouho nebyl v závodě kvůli poruše své Aprilie Aleix Espargaro.

V 18. kole se odehrálo následující drama: V boji o druhé místo zaútočil Dovizioso v 6. zatáčce vnitřkem na Lorenza, ten dokázal kontrovat, ale kolidoval s Pedrosou. Všichni tři jmenovaní havarovali, Pedrosa chytl highsider, Doviziosa pak poslal k zemi Lorenzo.

Pak už bylo o pořadí v závodě rozhodnuto, Marquez vyhrál s náskokem 5,2 sec před Zarcem a stal se tak novým lídrem MS s náskokem 12 bodů. Bylo to jeho už 37. vítězství v MotoGP! Boj o třetí místo vyhrál Andrea Iannone a podruhé v řadě se tak postavil na pódiové stupně. Čtvrté místo obsadil nejlepší jezdec s motocyklem Ducati Danilo Petrucci, Top-5 dokompletoval Valentino Rossi (Yamaha). Dále byli odmávnuti Jack Miller (Ducati), Maverick Vinales (Yamaha), Alvaro Bautista. Na 9. místě byl klasifikován dnes nejlepší Rookie Franco Morbidelli a Top-10 dokompletoval testovací pilot KTM Mika Kallio.

Karel Abraham havaroval v 10. kole, když jezdil na 16. pozici a závod dokončil s kolem ztráty.

V šampionátu vede Marc Marquez se ziskem 70 bodů. Druhý je Johann Zarco (58), třetí Maverick Vinales (50), čtvrtý Andrea Iannone (47) a Top-5 kompletuje dosavadní lídr Andrea Dovizioso (46). Karel Abraham je na 23. místě s 1 bodem.

MotoGP™ World Championship 2018 GRAN PREMIO RED BULL DE ESPANA - Circuito de Jerez Ángel Nieto