Desáté letošní vítězství Joana Mira, 21. Kornfeil

Mistr světa Joan Mir z Mallorky potvrdil, že je letošní titul v těch nejsprávnějších rukou, když vyhrál v Sepangu už letošní desátý závod Grand Prix. Na stupních vítězů ho doplnili Jorge Martin a Enea Bastianini.

Od startu ujel Jorge Martin a nasadil opravdu vysoké tempo. Pak ho nejdříve dojel mistr světa Mir a také Bastianini. Tato trojice mezi sebou rozhodla o vítězství a pořadí na stupních vítězů. Čtvrtý dojel Livio Loi, který se snažil jezdce v Top-3 dostihnout, ale nepodařilo se mu to. Top-5 dokompletoval John McPhee. Dále se v první desítce umístili Andrea Migno - nejlepší jezdec s motocyklem KTM, Romano Fenati, Aron Canet, Fabio Di Giannantonio a Bo Bendsneyder. A body si v Sepangu připsali ještě Adam Norrodin (po pádu), Ayumu Sasaki, Juafran Guevara, Gabriel Rodrigo a dnes nejlepší jezdec s motocyklem Mahindra Manuel Pagliani

Náš Jakub Kornfeil odstartoval hodně špatně, a byl během úvodního kola dokonce poslední, nakonec byl odmávnut na 21. místě, takže si z Malajsie body neveze - vloni zde obsadil druhé místo.

V šampionátu Moto3 2017 je před finále ve Valencii následující pořadí: Joan Mir je mistrem světa se ziskem 321 bodů. Druhý je definitivně Romano Fenati (235) a třetí Aron Canet (192). Jorge Martin (171) a Fabio Di Giannantonio (153) pak kompletují Top-5. Náš Jakub Kornfeil je na 22. místě se ziskem 26 bodů.