Daytona 200: Grandiozní vítězství Kyle Wymana (Yamaha)

78. ročník Daytona 200 vyhrál Kyle Wyman, za ním skončili Sean Dylan Kelly, Bobby Fong a Josua Hayes. Ovšem s dřívějšími zářivými ročníky tohoto závodu to už nemá vůbec nic společného.

Legendární Daytona 200 se od roku 1985 do 2004 jezdila dle reglementu AMA-Superbike, od 2005 zde závodí v tomto prestižním závodě pouze kubatura SportBikes. Od té doby je konkurence nejlepších pilotů rok od roku menší a menší, letos to zřejmě dostoupilo vrcholu.

Nejlepší jezdci šampionátu MotoAmerica-Superbike prostě na startu nejsou a i letos chyběli Cameron Beaubier, Toni Elias, Joshua Herrin nebo Mathew Scholtz.

16-letý Sean Dylan Kelly (Ecstar-Suzuki) si jako nejmladší jezdec v historii 78 ročníků vyjel Pole-Position

Čtyřnásobný vítěz Daytona 200 Danny Eslick jezdil na začátku závodu v Top-10, pak ale havaroval, měl technické problémy a nakonec byl odmávnut na P55.

Vpředu se konaly tradiční větrné manévry, 5 kol před koncem ale byly ukončeny vyvěšením červených vlajek po pádu Jasona Aguilara a jel se tak pouze 4 kolový SprintRace, který pro sebe rozhodl Kyle Wyman (Yamaha) před Sean Dylan Kellym (Suzuki), Bobby Fongem (Suzuki) a veteránem Joshuou Hayesem (Yamaha). Z Alpe Adria nám dobře známý Maďar Alen Gyorfi (Yamaha YZF-R6) obsadil 13. místo.

A tak se ani není moc divit některým sarkastickým komentářům třeba na americkém internetovém portálu Cyclenews.com: „Byl to nejhorší závod, jaký se zde na tomto posvátném místě vůbec konal. Prázdné tribuny byly hodně strašidelné, při africkém klubovém Cupu by přišlo více diváků!“