WSBK: Daviesův aragónský double, 14. Abraham

Tovární jezdec Ducati Chaz Davies potvrdil, že trať MotorLand Aragón je mu jako „šitá na míru“. Za ním se na stupně vítězů postavili oba tovární piloti Kawasaki Tom Sykes a Jonathan Rea, náš Karel Abraham byl odmávnut na P14 za 2 mistrovské body.

Tovární pilot Ducati Chaz Davies distancoval také ve druhém závodě MS-Superbike na okruhu MotorLand Aragon své konkurenty víc než přesvědčivým způsobem.

Pole-Position do třetího závodního víkendu si vyjel Mr. Superpole Tom Sykes, první řadu s ním vytvořili oba jezdci týmu Pata-Yamaha Sylvain Guintoli a Alex Lowes. Chaz Davies, Jonathan Rea a Davide Giugliano se kvalifikovali do řady druhé, český Rookie Karel Abraham skončil v SP1 na P15, a do závodu tedy odstartoval z 5. řady startovního roštu.

Sykes vystartoval do závodu nejlépe, ovšem Davies svého krajana brzy předjel a od 2. kola byl na čele závodu. Dále jezdili Rea, Giugliano, Michael van der Mark a Javier Fores...Abraham byl 15.

Velmi bojovně si vedl Fores a převzal od Van der Marka P5, zatímco Davies nasadil takové tempo, že mu dvojice továrních jezdců Kawasaki prostě nestačila.

V polovině závodu vedl Davies s náskokem 3 sekund, následovali Sykes, Rea, Fores, van der Mark, Torres a Guintoli. Giugliano měl technické problémy a jen tak tak nebyl sestřelen Foresem. Problémům se nevyhnuli ani Hayden, Lowes a Camier a propadli se dokonce na pozice 15. až 17. Rea využil malé chyby Sykese a byl rázem druhý, Torres úspěšně zaútočil na van der Marka.

Čtyři kola před koncem vedl suverénně Davies, Rea byl na konci cílové rovinky příliš rychlý a propadl se za Sykese. Torres byl aktuálně 5., Giugliano se mezitím opět propracoval na P6.

Poslední kolo: Davies dovršil tento svůj úspěšný závodní víkend na okruhu MotorLand Aragon doublem, Sykes vyhrál interní souboj proti mistru světa Reovi a projel cílem jako druhý, lokalmatadoři Fores a Torres obsadii místa v Top-5. Giugliano nakonec vše zachránil umístěním na P6, za nimi byli odmávnuti van der Mark, De Angelis, Lowes a Guintoli. Abraham předjel v posledním kole Reiterbergera a obsadil P14.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 Pirelli Aragón Round, MotorLand Aragon závod 2

01- Chaz Davies – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R – 18 kol za 33'36.606 = 163,140 km/h