Další vítězný double Beaubiera

Sezóna MotoAmerica 2020 se blíží ke svému konci. A lídr šampionátu sbírá jedno vítězství za druhým, v Alabamě nedal Cameron Beaubier žádnému soupeři šanc a stojí tak těsně před ziskem pátého titulu v US-Superbike.

Na okruhu Barber Motorsports Park ve státě Alabama se jel sedmý z celkového počtu devíti závodního víkendu sezón MotoAmerica. Dvojnásobným vítězstvím se prezentoval opět Cameron Beaubier z týmu Monster Energy Attack Performance Yamaha, který také vede dominantním způsobem celkovou klasifikaci šampionátu. Čtvrtý byl v cíli odmávnut Toni Elias (Suzuki).

V neděli vyhrál 27-letý Beaubier další závod, tentokrát měl po 20 kolech v cíli náskok 5 sekund na Mathewa Scholtze a bylo to jeho 13. vítězství v sezóně. Scholtz bojoval až do odmávnutí šachovnicovým praporkem s Bobbym Fongem. Mimochodem právě pilot s motocyklem Suzuki je zatím letos vedle Beaubiera jediným, který letos dokázal vyhrát závod US-Superbike. Fong nakonec prohrál boj o druhé místo o pouhých 0,8 sekundy. Bývalý mistr světa Moto2 Toni Elias skončil opět čtvrtý, Jake Gagne dokompletoval Top-5.

Po 14 z 20 závodů MotoAmerica 2020 vede Beaubier v celkovém pořadí se ziskem 325 bodů, tedy o 103 bodů před týmovým kolegou Gagnem. Maximálně se bude rozdělovat ještě letos 125 bodů. Mathew Scholtz ztrácí na Gagneho pouze 1 bod, ale na Bobbyho Fonga má náskok 57 bodů. Toni Elias je pátý.

Příští závod se koná od 9. do 11. října v Indianapolis, sezonní finále potom o dva týdny později v Laguna Sece.