Další umístění Jakuba Kornfeila v Top-10

Po kvalifikaci na Velkou cenu Německa byl český závodník ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil zklamaný. Start z jednadvacáté pozice nebyl slibným východiskem pro trať, kde není úplně snadné předjíždět. V závodě ale Kubajz zabodoval!

Začátek závodu byl pro našeho jezdce obtížný a posun startovním polem nešel úplně snadno. Až po čtyřech kolech se dostal do první dvacítky a v dlouhém vláčku vedoucím až na čelo závodu se snažil získat co nejvíce pozic. V sedmém kole se mu podařilo dostat na 14. místo a v dalším posunu pomáhalo skvělé tempo - v osmém kole závodu byl Kornfeil absolutně nejrychlejší na trati. Jeden předjížděcí manévr za druhým a opravdu těsné momenty vynesly našeho jezdce v závěru až do první desítky. V posledním kole závodu Jakub Kornfeil bojoval o šesté místo s Jaume Masiou. I když na něj nakonec jezdec stáje Redox Pruestel GP nevyzrál, opět předvedl fantastický výkon a neuvěřitelnou stíhací jízdu. Posun z 21. pozice na startu až na 7. příčku v cíli je neskutečný. Stejně je na tom Jakub také v šampionátu, kde se před domácí GP v Brně posunul na sedmé místo se ziskem 61 mistrovských bodů.

#84 Jakub Kornfeil: „Ve warm-upu jsme opět našli všechno potřebné a motorka byla fantastická. Závod byl hrozně dlouhý, 27 kol na tak utáhlé trati není snadných hlavně pro pneumatiky. I tak ale vydržely až do konce, což mně určitě hodně podrželo. Ze začátku závodu jsem se snažil být trpělivý a neudělat nějakou hloupost. Nakonec se to vyplatilo a krůček po krůčku jsem se dostal mezi nejlepších deset a nakonec tam padla sedmička. Byl to krásný souboj, který pro nás dopadl i celkem šťastně, takže velká spokojenost. Chci moc poděkovat týmu za výbornou motorku. Za celý víkend, podporu, pohostinnost tady v Německu a taky všem fanouškům. Teď už se těším na pauzu a na relax. Další závod nás čeká v Brně. Všichni budeme pracovat na tom, abychom zlepšili kvalifikace a přichystali domácím fanouškům nějaký pěkný dárek. :-)“