Reklama

Další premiéra pro Pelikánovou v WorldSSP 300. Hlavní obrázek k článku: Další premiéra pro Pelikánovou v WorldSSP 300.

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí v holandském Assenu v rámci seriálu WorldSBK. Pro 19-letou závodnici z Brna bude závodní víkend kategorie Supersport 300 premiérou na této trati.

„V Assenu jsem zatím nejela, ale už se nemůžu dočkat,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project, která bude chtít na holandské trati přezdívané „Katedrála rychlosti“ vylepšit svůj výkon z úvodního závodního víkendu své premiérové sezóny ve světovém šampionátu kategorie Supersport 300. V tom se nekvalifikovala do hlavního nedělního závodu této kategorie.

„Vše jsme s kluky z týmu probrali. Už vím, kde mám slabá místa a na co se zaměřit, abych dokázala zrychlit. Bude to trochu komplikovanější, protože trať neznám, ale budu se snažit připravit se co nejlépe.“

Alexandra Pelikánová se opět představí na motocyklu Kawasaki Ninja 400. Pro nadcházející závodní víkend i celou sezónu si připravila speciální design své přilby.

„Mám nový design přilby, který se hodně povedl. Na přilbě je speciální symbol v podobě srdce, které je vytvořeno z otisků prstů mé maminky,“ dodala Pelikánová.

Závodní víkend v holandském Assenu se uskuteční od 12. do 14. dubna 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300. Ten je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.

Názor webu motoforum.cz je následující: Přímý postup do hlavního závodu z kvalifikace by byl ze strany Alexandry Pelikánové milým překvapením, ale je zde ještě opravný závod, tedy Last Chance Race a tuto šanci je třeba využít.

Tak držme palce!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama