Další Kornfeilův nepodařený Qualifying

Kvalifikační reparát z Velké ceny Japonska Jakub Kornfeil nesložil bohužel ani v Austrálii. Do závodu opět vyrazí ze zadních pozic, tentokráte až z P25, tedy z 9. řady startovního roštu.

S jezdci třídy Moto3 si během kvalifikace pořádně pohrálo počasí. Jen co se vydali na trať, začalo pršet. Pospíchali tak do svých garáží, aby co nejrychleji změnili nastavení svých strojů. Když už se tak stalo, déšť ustal, nad Phillip Islandem vysvitlo slunce a trať začala rychle osychat. Zhruba v polovině kvalifikačního tréninku už byl povrch opět suchý. Když časomíra ukazovala necelých deset minut do konce, náš závodník s číslem #84 se s časem 1:40.277 dostal na osmou pozici. I když hned pár pozic ztratil, další zlepšení na 1:40.110 přineslo průběžné jedenácté místo. Jakub se zlepšil ještě jednou, tentokrát dokonce pod hranici 1:40. Čas se ale nezapsal kvůli červenému praporu a pádu Španěla Guevary. Zelená vlajka, čtyři minuty do konce a poslední dvě kola, to byl čas na získání dobrého místa na roštu. Bohužel ho ale Jakub Kornfeil nevyužil a do Velké ceny Austrálie tak vyrazí až z pětadvacáté pozice.

Jakub Kornfeil: „Máme za sebou vážně zvláštní kvalifikaci. Hned po výjezdu na trať začalo pršet. Vrátili jsme se tedy do boxů, abychom změnili nastavení. Jen co jsme ho změnili, začal povrch zase osychat. Měli jsme asi pětadvacet minut na to, abychom najeli co nejvíce kol a postupně zlepšili čas. Z 1:44 jsem se dostal až na 1:39. Čas ale nebyl zaznamenaný, protože jsme ho zajel v době, kdy byl trénink přerušen červeným praporem. I tak jsem ale byl dvanáctý. No, trénink se znova rozjel a zbýval čas na dvě kola. Ani v jednom jsem se nezlepšil. V prvním kole jsem udělal chybu a ve druhém jsem ve velké skupině jezdců nenašel prostor. Ten konec jsem absolutně nezvládl a jestli se na někoho můžu zlobit, jsem to jen já sám. Omlouvám se týmu a zítra v závodě to všechno musím napravit.“