Reklama

Co bude dál s Toprakem Razgatliogluem? Hlavní obrázek k článku: Co bude dál s Toprakem Razgatliogluem?

Turek Toprak Razgatlioglu si včerejším duelem s Jonathanem Reou jasně řekl o tovární motocykl Kawasaki na příští sezónu. Skoro všichni jsou názoru, že by měl vystřídat nevýrazného Leona Haslama v týmu KRT.

Ale ne všichni tento názor sdílejí, především ne jeho současný šéf Manuel Puccetti a Toprakův mentor Kenan Sofuoglu. V současné době používá turecký jezdec Toprak Razgatlioglu motocykl Kawasaki, který je z 90% totožný s továrními motocykly jaké používají Jonathan Rea a Leon Haslam.

Ve hře je úplně jiná varianta: Toprak Razgatlioglu by zůstal v aktuálním týmu Puccetti Racing pod sponzorem Red Bull Rookies (KRT je sponzorován firmou Monster), ale místo Kawasaki Europa by podléhal přímo Kawasaki Heavy Industries. K němu by byl přiřazen ještě jeden jezdec s motocyklem Kawasaki, takže by v WorldSBK jeli čtyři tovární motocykly Kawasaki ZX-10RR, stejně jako to letos provozuje Yamaha.

Důvod je celkem jasný, i když se některým čtenářům zřejmě nebude líbit: Být Reovým týmovým kolegou není vůbec jednoduché kvůli Reově povaze! Čtyřnásobný mistr světa totiž nepotřebuje a nechce mít jako týmového kolegu někoho, kdo by ho eventuálně mohl porazit, ba naopak. Potřebuje loajálního - samozřejmě kvalitního pilota, ale ne takového, jakým byl třeba Tom Sykes...! Proto byl vybrán nekonfliktní Leon Haslam.

A to jak Manuell Puccetti, tak Kenan Sofuoglu, dobře vědí, proto pokud to jen trochu bude možné, nespojovat mladého Topraka (22 let) se zkušeným a o deset let starším Jonathanem...Login Přihlásit Registrace ›

Reklama