Chaos závod WorldSSP v Assenu vyhrál Kyle Smith, 9. Ježek

Vítězem čtvrtého letošního závodu MS-Supersport se v nizozemském Assenu stal nečekaně britský jezdec Kyle Smith, český jezdec Ondřej Ježek dojel v Top-10.

Závod začal bez jednoho z favoritů, s wild card startujícího Anthonyho Westa, kterému start v závodě zakázal oficiální lékař závodu. Do druhého Superpole sice postoupil Australan z třetí pozice, bohužel pádem na vodě si poranil ruku a naštvanému Anthonymu Westovi byla další účast na tomto závodním víkendu zakázána. Assen je jeho oblíbený okruh, vždyť zde vyhrál dva závody Grand Prix (2003 - 250ccm a 2014 - Moto2). Australan by ale chtěl jet ještě s wild card závody v Malajsii nebo Itálii, při svém jediném letošním startu v WorldSSP doma na Phillip Islandu skončil na pódiu jako třetí.

Polesetter Randy Krummenacher ze Švýcarska dojel sice až čtvrtý, ale udržel se na čele šampionátu, když Kyle Smith (Honda) vyhrál v deštivém závodě v Assenu před Gino Reu (MV Agusta) a mistrem světa Kenanem Sofuoglu.

Závod MS-Supersport byl odstartován za suchého, ale hodně chladného počasí. Zatímco ve warm-upu svítilo slunce, tak už předem se nad okruhem TT Circuit Assen zatáhlo a to nevěstilo vůbec nic dobrého.

Po 8 z 18 kol byl závod MS-Supersport přerušen, neboť začalo pršet. No pršet, prostě začalo lít! Už po vyvěšení červených vlajek havaroval vedoucí jezdec Patrick Jacobsen ve výjezdu z Ramshoek, zatímco on se nezranil, tak jeho motocyklu se vedlo hůře.

Až do té doby viděli diváci souboj trojice Kenan Sofuoglu (Kawasaki), Jacobsen a Luke Stapleford. V době přerušení vedl Jacobsen, druhý byl Sofuoglu a třetí Stapleford, lídr šampionátu Krummenacher jel čtvrtý, Ježek osmý.

Restartovaný závod se konal na pouhých 6 kol, startovní rošt měl podobu jako před přerušením závodu: 1. řada Jacobsen, Sofuoglu a Stapleford, 2. řada Krummenacher, Baldolini a Smith, 3. řada pak Rea, Ježek a Rolfo.

Spurt do první zatáčky vyhrál Kenan Sofuoglu, za ním následovali Randy Krummenacher, Patrick Jacobsen, Kyle Smith a Gino Rea. „Krummi“ se brzy prosadil proti svému týmovému kolegovi, Rea postoupil na P3.

Ve třetím kole se Krummenacher a Sofuoglu několikrát předjeli, za nimi v blízkosti jezdil Rea. Před cílovou šikanou musel Švýcar do kačírku a propadl se na P4.

O kolo později předjeli Jacobsen a Rea Sofuoglu a za obrovského nadšení nizozemských fanoušků se Jacobsen dostal do čela. O chvíli později ale předjel Turek Američana nazpět a to se podařilo i Reovi.

Ovšem US-Boy to trochu přehnal a havaroval, čímž se závod pro něho skončil.

Kenan Sofuoglu vedl až do posledního kola, ale musel se sklonit jak před Kylem Smithem, tak před Ginem Reou. A takové bylo pořadí i v cíli, za Top-3 projel jako čtvrtý Randy Krummenacher, Ondra Ježek byl odmávnut na P9, před ním projeli cílem ještě Baldolini, Rookie Mikhalchik, comeback slavící Badovini a další Rookie Bassani, zatímco Top-10 dokompletoval jeho týmový kolega Gamarino.

V šampionátu vede i nadále Krummenacher se ziskem 71 bodů, druhý je obhájce titulu Sofuoglu (61), třetí pak Smith (41). Cluzel (38) a Rea (36) kompletují Top-5. Za elitní desítkou je umístěn na P11 Ondřej Ježek (23).