Chaos na startu a během závodu Moto2 v Kataru Hlavní obrázek k článku: Chaos na startu a během závodu Moto2 v Kataru

Ačkoliv žijeme v 21. století, přesněji řečeno v roce 2016, a informační technologie jsou na nejvyšší možné úrovni, tak se může stát i taková situace, jako při startu závodu kubatury Moto2 na okruhu Losail International Circuit.

V době, kdy PC, notebooky, iPady, iPhony ovládají málem už děti z mateřských škol, tak jsme včera byli svědky situace, kterou prostě Race Direction v čele s jistým Mikem Webbem vůbec nezvládlo.

Dle slov některých přímých aktérů závodů startovní světla nejdříve zhasla a potom se opět rozsvítila, takže 7 z Top-8 jezdců na startovním roštu bylo potrestáno za „Jump start“, je diskutabilní, ale i to je skandál!

Daleko větším skandálem bylo ovšem následující vyhlášení trestů. Proč byli někteří aktéři potrestáni průjezdem boxovou uličkou - jako třeba Alex Rins, Sam Lowes, Johann Zarco, Schrötter, Nakagami a Mulhauser, a jiní pak závěrečnou penalizací jako Morbidelli a Cortese - ti dostali ke svému výslednému času připočítáno trestných 20 sekund.

Mezitím na samé špici tohoto závodu zuřil boj mezi pozdějším vítězem Thomasem Lüthim a Morbidellim, který už ale v závodě, pokud by pro všechny bylo měřeno „stejným metrem“, neměl na této pozici vůbec být.

Co by se asi stalo, kdyby v tomto souboji s téměř neznámým jezdcem Morbidellim švýcarský veterán Thomas Lüthi havaroval, když se o potrestání Itala a tedy o úplně zbytečném - ovšem skvělém - souboji dozvěděl až v Parc fermé?

Připomíná mně to situaci z loňského Sepangu, kdy v souboji Valentino Rossi vr. Marc Marquez způsobil italský veterán pád španělského závodníka, ale Race Direktion měla strach rozhodnout a Italovi vyvěsit černou vlajku, nýbrž vše rozhodla až po závodě samotném alibistickým trestem 3 Penalty points.

A po 4 měsících se situace v trošku jiném hereckém obsazení prostě zopakovala. Opět byly uděleny tresty až po odmávnutí šachovnicovým praporkem!Login Přihlásit Registrace ›