CEV-Repsol: Vyhrál Fernández, 9. Filip Salač

Úspěšnou generálku před svým startem s wild card příští víkend na Masarykově okruhu má za sebou Filip Salač, když skončil v Aragónu v šampionátu CEV-Repsol na 9. místě.

Vítězem jediného závodu na španělském okruhu MotorLand Aragón se stal domácí Raúl Fernández (KTM), který v nervy drásajícím souboji o vítězství a o pódiová místa - Top-5 jezdců se vešlo v cíli do rozmezí pouhých 51/1000 sekundy - porazil svého krajana Jeremy Alcobu (Honda) a stupně vítězů vítězů dokompletoval Turek Can Öncü (KTM). V kvintetu vedoucích jezdců ještě byli odmávnuti Japonec Ai Ogura (Honda) a Ital Celestino Vietti (KTM).

Do závodu nejlépe odstartoval Raúl Fernández (Angel Nieto Team), za ním následovali Sergio García (Junior Team Estrella Galicia 0,0), Jeremy Alcoba (Junior Team Estrella Galicia 0,0), Barry Baltus (Reale Avintia Academy77), Makar Yurchenko (Max Racing Team) a Ai Oura (Asia Talent Team).

Pak havaroval Polesetter Barry Baltus, Makar Yurchenko se mu nedokázal vyhnout a havaroval rovněž. Pět kol před koncem byla na špici pětičlenná vedoucí skupina Raúl Fernández, Jeremy Alcoba, Sergio García, Celestino Vietti (SKY Junior Team VR46 Riders Academy), Ai Ogura a Can Öncü (Red Bull KTM Ajo), a ta mezi sebou rozhodla o konečném pořadí na stupních vítězů a v Top-5.

Jako šestý byl odmávnut Sergio Garcia - Honda (+0,175) a sedmý skončil Deniz Öncü - KTM (+4,773). Osmé místo obsadil Španěl Aleix Viu - Honda (+5,646) a pak další sedmičlennou skupinku přivedl pod šachovnicový praporek už s velkou ztrátou jako devátý Filip Salač - KTM (+16,424), když Top-10 dokompletoval Ital Yari Montella - Honda).

V šampionátu CEV-Repsol Moto3 vede dnešní vítěz Raul Fernandez se ziskem 124 bodů, druhý je Ital Manuel Pagliani - Honda (96) a třetí pak Jeremy Alcoba (83). Filip Salač je po Aragónu až na 16. místě (22), když bodoval pouze ve třech závodech.

26  Tom Booth-Amos (GB) Honda 14 30:15,181 1 Laps 140,994

Syn Sita Ponse - majitele týmu HP40 - Edgar Pons vyhrál letos svůj první závod Moto2, když jezdec s motocyklem Kalex z týmu AGR zvítězil způsobem start-cíl. Za ním dojel jako druhý Jesko Raffin (Swiss Innovative Investors Junior Team) se ztrátou 2 sekund, třetí v cíli Héctor Garzó (Team Wimu CNS) už měl ztrátu 11 sekund.

Druhý závod byl přerušen po crashi Dimase Ekky (Astra Honda Racing Team) a restartovaný závod na 10 kol vyhrál o pouhých 654/1000 sec. opět Edgar Pons, za ním byli odmávnuti opět Jesko Raffin a Héctor Garzó.

Jesko Raffin tak zůstává nadále lídrem ME-Moto2 s náskokem 52 bodů na Edgara Ponse, který je v tabulce třetí. Druhý jezdec v průběžném pořadí Augusto Fernández přešel do MS-Moto2, kde nahradil v týmu Sita Ponse Héctora Barberu a další závody Moto2 v evropském šampionátu tak už neabsolvuje.

Mimochodem: Raffin vyhrál šampionát CEV-Repsol Moto2 už v sezóně 2014. Pak jezdil 3 roky MS-Moto2 a přesto, že 2017 dokončil závod na Phillip Islandu jako čtvrtý, nebyl od IRTA a Dorny na sezónu 2018 akceptován...!