Reklama

CEV-Repsol: Tragédie v Barceloně Hlavní obrázek k článku: CEV-Repsol: Tragédie v Barceloně

Čtvrtý závod šampionátu CEV-Repsol v Barceloně byl poznamenán tragickou havárií 14-letého španělského mladíka Andrease Peréze, který spadl ve 3. kole v T5 a byl několika svými soupeři přejet.

Jeho zranění je natolik vážné, že byl už včera večer prohlášen za klinicky mrtvého...

Zraněný jezdec byl okamžitě po havárii letecky transportován do nemocnice Sant Pau v Barceloně. Rodiče společně s lékaři se musí nyní rozhodnout, zda a kdy bude nešťastný Andreas odpojen od přístrojů.

Na pořadatele šampionátu CEV se okamžitě snesla obrovská kritika, neboť pustit na trať současně 44 mladých jezdců je hodně nebezpečné.

První závod Moto3 vyhrál Španěl Sergio Garcia (Honda) před svým krajanem Jeremy Alcobou (Honda) o pouhých 0,015 sec. a Apiwathem Wongthananonem (KTM) z Thajska - účastníka VR46 Matercampu. Dále dojeli Manuel Pagliani, Stefano Nepa a Marc Garcia. Oba dva turečtí bratři Deniz a Can Öncü obsadili místa 9. a 10. Český jezdec Filip Salač (KTM) byl v cíli klasifikován na 22. místě.

Druhý závod kubatury Moto3 se stal kořistí Itala Manuela Paglianiho (Honda), druhý byl odmávnut jeho krajan Celestino Vietti Ramus (KTM) a stupně vítězů dokompletoval Jeremy Alcoba, následovali Raul Fernandez (KTM) a Sergio Garcia (Honda). Filip Salač na body nedosáhl, skončil na 16. místě.

V šampionátu MSJ-Moto3 vede Španěl Raul Fernandez (KTM) se ziskem 99 bodů. Druhý je Pagliani (96) a třetí Alcoba (63). Filip Salač se ziskem 15 bodů je na P17.

První závod kubatury Moto2 vyhrál ex-pilot GP Švýcar Jesko Raffin (Suter) o 0,8 sec. před Španělem Augusto Fernandezem (Suter) a Edgarem Ponsem (Kalex). Dále byli odmávnuti Hector Garzo (Tech3) a Lukas Tulovic (Tech3).

Ve druhém závodě si oba dva protagonisté pořadí v cíli vyměnili, když vyhrál Fernandez o 0,2 sec. před Raffinem, stupně vítězů dokompletoval Němec Lukas Tulovic (Tech3). Následovali Edgar Pons, Tommaso Marcon, Xavier Cardelus a Hector Garzo.

V šampionátu ME-Moto2 je na čele Jesko Raffin se 111 body. Druhý je Fernandez (101) a třetí Edgar Pons (49).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama