CEV-Repsol Jerez: V QP skončil Salač 14.

Na okruhu v Jerezu de la Frontera se odjely kvalifikace na dnešní závodní víkend CEV-Repsol. A na trati byli i čtyři čeští jezdci a to v kubaturách Moto3 a ETC.

Filip Salač (Czech Talent Team Cuna) obsadil v MSJ-Moto3 14. místo, když zajel čas 1:47.251, což znamená 5. řadu na gridu. Nejrychlejším byl Španěl Sergio Garcia výkonem 1:46.402, toho v první řadě ještě doplní Ai Ogura z Japonska a Ital Manuel Pagliani. Z dalších zajímavých jezdců obsadili lídr šampionátu Raul Fernandez P8, Can Öncü P10 a jeho bratr Deniz Öncü P12. Jezdce Moto3 čekají v Jerezu dnes 2 závodní jízdy.

V kubatuře ME-Moto2 si nejlepší pozici vybojoval Hector Garzó časem 1:42.513, druhý skončil Edgar Pons a třetí Lukas Tulovic. Až 4. pozici na startovním roštu si vyjel lídr šampionátu Jesko Raffin. Mezi jezdci s motocykly STK (Moto2 a STK600 jedou společný závod, ale s rozdílnou klasifikací) byl nejrychlejší David Sanchis časem 1:45.422. Kubatura Moto2 má na jihu Španělska na pořadu pouze jeden závod.

V ETC (European Talent Cup) se našim mladíkům v kvalifikaci moc nedařilo: Nejlepší byl Ondřej Vostatek na P15, Filip Řeháček obsadil P25 a Matyáš Konečný P44. Jezdce ETC čekají v Jerezu dnes 2 závodní jízdy.