CEV-Repsol Jerez: Salač dvakrát v Top-10

Na jihu Španělska na okruhu Jerez de la Frontera se dnes konal další závodní víkend šampionátu CEV-Repsol. A dařilo se především Filipu Salačovi, který si připsal na své konto velmi slušný bodový příděl.

Na čele Race 1 kubatury Moto3 jezdila dlouho dvojice Garcia a Ogura, ovšem v závěru se o vítězi rozhodovalo mezi vedoucí pěticí: Pagliani, Ogura, Garcia, Fernandez, a Kunii. Pak ale havarovali v úplném závěru v poslední zatáčce Ogura a Garcia - ten to zavinil - v crashi byl zapleten i Pagliani, a vítězem se stal Yuki Kunii, druhý dojel lídr šampionátu Raul Fernandez a stupně vítězů dokompletoval Aleix Viu. Alcoba byl odmávnut čtvrtý, Pagliani zachránil 5. místo, a následovali Can a Deniz Öncüové. Po pádu dvou jezdců ze samé špice závodu obsadil Filip Salač nakonec 9. místo, když před ním se umístil ještě Yamanaka z Japonska.

CEV-Repsol Jerez Moto3 Race1: 1. Yuki Kunii (JAP), Honda, 16 kol za 28:45,198 min. 2. Raúl Fernández (E), KTM, 0,133 sec. zpět. 3. Aleix Viu (E), Honda, +3,839 sec. 4. Jeremy Alcoba (E), Honda. 5. Manuel Pagliani (I), Honda. 6. Can Öncü (TR), KTM. 7. Deniz Öncü (TR), KTM. 8. Ryusei Yamanaka (JAP), KTM. A dále: 9. Filip Salač (CZ), KTM.

Druhý závod nejslabší objemové kubatury vyhrál Polesetter Sergio Garcia, když přivedl pod šachovnicový praporek vedoucí čtyřčlennou skupinu ve které ještě byli v cíli druhý Ai Ogura, třetí Manuel Pagliani a jako čtvrtý byl odmávnut vítěz první jízdy Yuki Kunii. Lídr šampionátu Raul Fernandez dokompletoval Top-5. Šestý dojel Daniz Öncü, sedmý Carlos Tatay a jako osmý Filip Salač, který si tak připsal na své konto největší počet bodů za celou letošní sezónu šampionátu CEV-Repsol. Japonec Yamanaka a Can Öncü dokompletovali konec elitní desítky.

CEV-Repsol Jerez Moto3 Race2: 1. Sergio García (E), Honda, 16 kol za 28:50,260 min. 2. Ai Ogura (JAP), Honda, 0,030 sec. zpět. 3. Manuel Pagliani (I), Honda, +0,077 sec. 4. Yuki Kunii (JAP), Honda. 5. Raúl Fernández (E), KTM. 6. Deniz Öncü (TR), KTM. 7. Carlos Tatay (E), KTM. 8. Filip Salač (CZ), KTM.

Před závodem v Albacete a dvěma ve Valencii vede Raul Fernandez (KTM) se ziskem 155 bodů. Druhý je Manuel Pagliani (Honda) - 123 bodů. Následují Yuki Kunii (98), čtvrtý je Sergio Garcia (96), Top-5 kompletuje Jeremy Alcoba (96). Velmi si polepšil Filip Salač, ten je po Jerezu na 12. místě (39 bodů).

Stav MSJ (po 9 z 12 závodů): 1. Fernández, 155 bodů. 2. Pagliani, 123. 3. Kunii, 98. 4. García, 96. 5. Jeremy Alcoba (E), Honda, 96. 6. Aleix Viu (E), Honda, 76. A dále: 12. Filip Salač (CZ), KTM, 37.

Španěl Edgar Pons vyhrál jediný dnešní závod prostřední kubatury - tedy Moto2, druhý byl odmávnut Švýcar Jesko Raffin a zůstává i nadále lídrem, stupně vítězů dnes dokompletoval Tommaso Marcon. V šampionátu vede Raffin se ziskem 171 bodů, druhý je dnešní vítěz Edgar Pons (124) a třetí Augusto Fernandez (101).

CEV-Repsol Jerez Moto2:1. Edgar Pons (E), Kalex, 17 kol za 29:30,722 min. 2. Jesko Raffin (CH), Kalex, 7,805 sec. zpět. 3. Tommaso Marcon (I), Speed Up, +9,762 sec. 4. Dimas Ekky (IND), Kalex. 5. Lukas Tulovic (D), Tech3. 6. Alessandro Zaccone (I), Kalex. 7. Marcel Brenner (CH), Kalex. 8. Xavier Cardelus (AND), Kalex.

Stav ME (po 8 z 11 závodů):1. Raffin, 171 bodů. 2. Pons, 124. 3. Augusto Fernandez (E), Suter, 101. 4. Macron, 77. 5. Hector Garzó (E), Tech3, 75. 6. Ekky, 70. 7. Tulovic, 67. 8. Brenner, 62.

V ETC dojel v první dnešní jízdě Ondřej Vostatek na P11, Matyáš Konečný 32. (poslední), Filip Řeháček cílový praporek neviděl. Ve druhé jízdě ETC skončil Ondřej Vostatek 10., poprvé v letošní sezóně bodoval i Filip Řeháček jako 15. Matyáš Konečný opět uzavřel výsledkovou listinu jako 35. v cíli (předposlední). V celkovém hodnocení je Vostatek 13. (39 bodů), Řeháček 38. (1 bod.).