CEV-Repsol Albacete: Alcoba a Pons si vyjeli Pole-Position

Předposlední závodní víkend šampionátu CEV-Repsol se koná na okruhu «Circuito de Albacete», kde se jedou dva závody kubatury Moto2 (tedy ME) a jeden pro kubaturu Moto3 (MSJ).

V sobotu byly na pořadu pochopitelně kvalifikační tréninky obou kubatur, které dopadly následovně:

Jeremy Alcoba (Laglisse Academy) si zajistil časem 1:34,156 min Pole-Position pro 10. letošní měření sil MSJ-Moto3. Lídr mistrovství, který má v Albacete svůj první mečbol, stojí letos potřetí na Pole-Position. Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo Teamú byl druhý o pouhých 0,049 sec, Barry Baltus z týmu Ángel Nieto Junior dokompletoval první řadu, zatímco celkový vítěz Red Bull-Rookies-Cupu Carlos Tatay, letos v Jerezu oslavil vítězný double, vyjede z pozice druhé. Čech Ondřej Vostatek obsadil P36 (+2,447), což je 12. řada startovního roštu.

V ME-Moto2, které má v Albacete na programu dva závody, si vyjel Pole-Position Edgar Pons (Baiko Racing Team), pro kterého je to už šesté letošní Pole-Position. Časem 1:32,074 min byl o 0,035 sec rychlejší než největší soupeř v šampionátu Héctor Garzó (CNS Motorsport).

16 hod.: Cuna de Campeones (11 kol)

MSJ Moto3 po 9 z 12 závodů: 1. Alcoba 154 bodů, 2. Tatay 117, 3. Artigas, 114, 4. Baltus 105, 5. Yamanaka 89, 6. Kunii 83, 7. Holgado 67, 8. Garcia 55, 9. Pizzoli 51, 10. Riu 40....Vostatek a Řeháček - bez bodů

ME-Moto2, stav po 8 z 11 závodů: 1. Edgar Pons 171 bodů, 2. Garzo 118, 3. Tuuli 101, 4. Zaccone 95, 5. Marcon 95, 6. Miguel Pons 67, 7. Rosli 62, 8. Montella 59, 9. Kasmayudin 38, 10. Ferrari 36.