CEV / MSJ Aragón: Vítězem Masia, mistrem Foggia, 12. Salač Hlavní obrázek k článku: CEV / MSJ Aragón: Vítězem Masia, mistrem Foggia, 12. Salač

Okruh MotorLand Aragón dnes poznal prvního letošního šampiona, tím se v kubatuře Moto3 stal opět Ital, tentokrát Dennis Foggia.

Na čele bojovala nejdříve dvojice Dennis Foggia a Jaume Masia, do tohoto souboje se brzy přidal i Aaron Polanco. O chvíli později se do souboje o vítězství zapojil i letošní vítěz Red Bull Rookies Cupu Kazuki Masaki.

Na čele jezdila čtveřice ve složení #5, 31, 47 a 71, tedy Masia, Masaki, Polanco a Foggia. K nim se do souboje o vítězství připojil v úplném závěru ještě s #22 Wongthananon.

Vítězem se stal sice Jaume Masia (KTM), ale letošním světovým šampionem byl druhý v cíli Dennis Foggia (KTM; +0.080), Kazuki Masaki (Honda; +0.139) pak jako třetí v cíli doplnil stupně vítězů. Následovali Aaron Polanco (Honda), Apiwath Wongthananon (KTM) - což bylo Top-5 a dále byli odmávnuti Jeremy Alcoba (Honda), Vicente Perez (KTM), Ai Ogura (Honda), Alonso Lopez (Honda) a Andi Farid (Honda)....12. Filip Salač (KTM) z týmu Montáže Brož.

Čech Salač byl sice po startu na 17. pozici, ale i po pádech některých jezdců (např. Aleix Viu z P3) se postupně posouval dopředu, až nakonec obsadil v cíli 12. místo.

V šampionátu MSJ/Moto3 je následující pořadí: Juniorským mistrem světa se stal Dennis Foggia se ziskem 176 bodů, druhý je Jeremy Alcoba (106), třetí Vicente Perez (105). Alonso Lopez (102) a Jaume Masia kompletují Top-5 (99). Náš Filip Salač se posunul na 26. místo, má na svém kontě 12 bodů, ovšem kvůli zranění musel celkem 5 závodů v průběhu sezóny vynechat.