CEV-Moto3: Japonci dominovali, naši nebodovali

Druhý závodní víkend šampionátu CEV-Repsol se konal na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Kubatura Moto3 zde jela dvě jízdy a to i s českou účastí. Závodům dominovali japonští mladíci Yuki Kunii a Ryusei Yamanaka.

Pole-Setter Yuki Kunii (Asia Talent Team) vyhrál dnešní první jízdu, za ním byl jako druhý odmávnut Jeremy Alcoba (Husqvarna) se ztrátou 8 sekund, třetí skončil a stupně vítězů doplnil Davide Pizzoli (Honda). Smůlu měl v kvalifikaci druhý Deniz Öncü, který kvůli technické poruše musel vzdát. Zatímco Ondřej Vostatek dojel se ztrátou 28,611 sekund na 17. místě, tak jeho týmový kolega z Igax Teamu Filip Řeháček (oba KTM) závod nedokončil.

Ve druhém závodě vyhrál další Japonec a sice Ryusei Yamanaka (Estrella Galicia), druhý se umístil vítěz první jízdy Kunii a třetí byl odmávnut Daniel Holdago - všichni s motocykly Honda. Opět na 17. místě, tedy nebodovaném skončil Ondřej Vostatek (+34,280), zatímco jeho krajan Filip Řeháček obsadil místo poslední - 28. (+51,898).

Výsledky CEV-Repsol Moto3 - 1. závod: 1. Kunii. 2. Alcoba. 3. Pizzoli. 4. Holgado. 5. Artigas. 6. Yamanaka. 7. Nepa. 8. Viu. 9. Baltus. 10. Dupasquier...17. Vostatek

2. závod: 1. Yamanaka. 2. Kunii. 3. Holgado. 4. Artigas. 5. Viu. 6. Alcoba. 7. Baltus. 8. Pizzoli. 9. Nepa. 10. Garcia....17. Vostatek, 28. Řeháček

Stav CEV Repsol (MSJ) Moto3: 1. Kunii 45. 2. Artigas 44. 3. Baltus 41. 4. Alcoba 41. 5. Yamanaka 37.

V European Talent Cupu vyhrál oba závody Izan Guevara (Cuna de Campeones), Slovák Michal Bulik v nich obsadil 26., resp. 25. místo. Čech Matyáš Konečný se do hlavního závodu neprobojoval, v závodě „B“ byl odmávnut na 13. místě.