Časový program pro Silverstone

GoPro British Grand Prix je už dvanáctým závodem letošní sezóny a jede se na okruhu Silverstone Circuit, který je dlouhý 5.9 km a má celkem 18 zatáček (8 levých a 10 pravých). Trať samotná je široká 15 m a nejdelší rovinka je dlouhá 770 m.

Ovšem pozor, je zde úplně změněn časový program závodní neděle, takže si pozorně přečtěte článek. Navíc je ve Velké Británii rozdíl 1 hodiny proti našemu času. Uvedené časy jsou tedy platné pro Českou republiku.

Po 23 letech přestávky se od roku 2010 závodí opět na okruhu Silverstone, to znamená že se letos jede GP Velké Británie na této trati už po deváté.

Lídr MS-MotoGP Marc Márquez (Repsol Honda) přijíždí do Velké Británie s náskokem 59 bodů na Valentina Rossiho (MoviStar Yamaha) a 71 na vítěze ze Spielbergu Jorge Lorenza (Ducati Corse). Vloni zde vyhrál Andrea Dovizioso (Ducati Corse) o 0,114 sec před Maverickem Viňalesem (MoviStar Yamaha).

V kubatuře Moto2 vede po svém vítězství na Spielbergu opět Francesco Bagnaia (VR46-Kalex), ovšem o pouhé 3 body zpět je Miguel Oliveira (KTM).

Další Ital Marco Bezzecchi z německého týmu Redox Prüstel KTM vede klasifikaci Moto3, který vyhrál na Spielbergu těsně před svým krajenem Eneou Bastianinim a zraněným Jorge Martinem. V tabulce MS má Martin ztrátu pouhých 12 bodů za Bezzecchim. Českému pilotovi se rakouský Spielberg moc nepovedl, když obsadil až 13. místo. Ovšem v Silverstone chce navázat na pódium z Brna, které ostatně získal ve Velké Británii v sezóně 2015 - tehdy byl odmávnut jako druhý v cíli.

Časový plán pro «GoPro British Grand Prix»