Reklama

Can a Deniz Öncü přijati prezidentem Erdoganem Hlavní obrázek k článku: Can a Deniz Öncü přijati prezidentem Erdoganem

Jakou obrovskou vážnost svými úspěchy pro motocyklový sport dokázal získat Kenan Sofuoglu v Turecku se prokázalo minulý týden, kdy turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijal dva mladé sportovní talenty Cana a Denize Öncü.

Přijetí se zúčastnil i turecký ministr sportu a mládeže Mehmet Muharrem Kasapoglu a poslanec Hamza Yerlikaya. Přítomen byl rovněž ex-pilot a současný politik, zároveň mentor obou dvojčat Kenan Sofuoglu.

Jen si ve stručnosti připomeňme letošní úspěchy obou tureckých dvojčat: Can Öncü se stal celkovým vítězem seriálu Red Bull Rookies Cupu (5 vítězství a celkem 10 pódií), Deniz Öncü obsadil místo druhé (3 vítězství a celkem 5 pódií).

Can Öncü potom dokázal hned při svém prvním startu v Grand Prix letošní finále Moto3 vyhrát a stát se nejmladším vítězem v historii silničního mistrovství světa vůbec.

V příštím roce bude Can Öncü startovat jako stabilní jezdec v MS-Moto3 za tým Red Bull KTM Ajo, jeho bratr Deniz Öncü pak pojede šampionát CEV-Moto3 za juniorský tým Red Bull KTM Ajo a také Red Bull Rookies Cup.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama