Cameron Beaubier zvýšil náskok, Toni Elias crash

Další pokračování šampionátu MotoAmerica Superbike se konalo na okruhu Utah Motorsports Campus v Tooele, který většina našich čtenářů zná ještě pod názvem Miller Motorsports Park, kde se konalo rovněž MS-Superbike.

V první jízdě „stínoval“ obhájce titulu a bývalý mistr světa Moto2 Toni Elias (Suzuki) svého největšího rivala Camerona Beaubiera (Yamaha) 14 ze 17 kol, pak ale malý Španěl své tempo vystupňoval a nakonec vyhrál o 0,5 sec. Bylo to Eliasovo šesté sezonní vítězství. Třetí byl odmávnut Joshua Herrin (Yamaha) a následovali Garrett Gerloff, Jake Lewis (Suzuki), Mathew Scholtz (Yamaha), Kyle Wyman (Yamaha), a Danny Eslick (BMW).

Ve druhé jízdě v Utahu vyhrál letos už popáté Cameron Beaubier, za ním byli odmávnuti Garrett Gerloff a Jake Lewis, zatímco Toni Elias havaroval v 6. kole.

V celkovém pořadí vede Američan Cameron Beaubier o 49 bodů před obhájcem titulu Španělem Tonim Eliasem, třetí je Jihoafričan Mathew Scholtz (-98).