BSB Thruxton: Vítězí Brookes a Hickman, Smrž P12 a P10

Při sedmém závodním víkendu britského superbikového šampionátu v Truxtonu oslavil Joshua Brookes první letošní vítězství. Druhou jízdu vyhrál Peter Hickman a pro tým Smith Racing to bylo první historické vítězství vůbec.

Joshuu Brookese doplnili na stupních vítězů Peter Hickman a Jake Dixon, čtvrtý dojel lídr šampionátu Shane Byrne.

Superpole vyhrál v Thruxtonu Jake Dixon (RAF Reserves Kawasaki) časem 1:14,052 min., za ním skončili Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha), Peter Hickman (Smiths Racing BMW), Christian Iddon (Tyco BMW), Shane Byrne (Be Wiser Ducati), Dan Linfoot (Honda Racing), Jason O'Halloran (Honda Racing), John Hopkins (Moto Rapido Ducati) a Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki). Na startu chyběl druhý v šampionátu Luke Mossey (JG Speedfit Kawasaki), který si ve volném tréninku přivodil zranění zad, když ztratil v poslední zatáčce kontrolu na svou Kawasaki ZX-10RR. Brutálně havaroval do svodidel a ještě ho trefil jeho motocykl.

Nejlépe odstartoval Dixon, za ním Hickman a Byrne. Po jezdecké chybě v první šikaně se propadl Byrne až na P6, naopak Brookes se zamíchal do boje o pódiová umístění.

Ve třetím kole těžce havaroval Billy McConnell a jeho Kawasaki začala hořet - na trať vyrazil Safety-Car - po 8 okruích byl závod znovu restartován.

Hickman se dostal do čela, za ním jel Dixon, ovšem v 15. kole předjel oba Brookes a závod vyhrál. Hickman svým druhým místem zajel nejlepší sezonní výsledek, Dixon dokompletoval stupně vítězů, za ním se umístil aktuální lídr «Shakey» Byrne.

Iddon, O’Halloran, Haslam, Bradley Ray (Buildbase Suzuki), John Hopkins (Moto Rapido Ducati) a Sylvain Guintoli (Bennets Suzuki) vytvořili zbytek Top-10 v Thruxtonu, zatímco katastrofální sezónu 2017 potvrdili oba piloti McAMS-Yamaha James Ellison a Michael Laverty umístěními P19 a P21.

MCE Insurance British Superbike Championship 2017 - Thruxton Circuit, Race1

01- Joshua Brookes – Anvil Hire TAG Racing – Yamaha YZF R1 – 18 kol za 24:56,104
22- Shaun Winfield – Anvil Hire TAG Racing – Yamaha YZF R1 – + 39.452

Peter Hickman zajistil pro svůj tým Smith Racing v Thuxtonu vůbec první historické vítězství v BSB, Jake Dixon byl odmávnut druhý, třetí pak Leon Haslam. Joshua Brookes havaroval, Shane Byrne měl technické problémy.

Pořadí na startovním roštu druhé jízdy v Thruxtonu bylo následující: Peter Hickman (Smiths Racing BMW), Shane Byrne (Be Wiser Ducati) a Jake Dixon (RAF Reserves Kawasaki) - to byla první řada. Dále Joshua Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha), Jason O'Halloran (Honda Racing), Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki), Christian Iddon (Tyco BMW), John Hopkins (Moto Rapido Ducati) a Dan Linfoot (Honda Racing).

Nejlépe vystartoval Dixon a za ním následovali Hickman, Byrne, O'Halloran a Haslam. Bradley Ray (Buildbase Suzuki) havaroval ve čtvrtém kole.

Top-5 se několikrát vystřídalo na svých pozicích, aniž si někdo vypracoval nějaký rozhodující náskok. V závěru se k nim připojil také Iddon, zatímco technický defekt stál Hopkinse umístění v Top-10. Tempo začal najednou drasticky zpomalovat Byrne a v L15 musel odstavit svou v boxu. Na konci havaroval ještě Brookes, ale zůstal nezraněný.

Peter Hickman tak po druhém místě v první jízdě dokázal skvělý víkend zakončit vítězstvím. 30-letý pilot BMW získal pro malý privátní tým Smith Racing první historické vítězství a v šampionátu BSB se probojoval na třetí místo v tabulce. Dixon porazil Haslama v boji o druhé místo, Iddon byl odmávnut jako čtvrtý, za ním skončili O'Halloran, Jessopp, Jackson, Guintoly, Ellison, Smrž a Irwin.