BSB - Oulton Park: Vyhráli Jason O’Halloran a Josh Brookes

Po závodě na okruhu Oulton Park dělí vedoucí Top-4 piloty v BSB pouhých 12 bodů. O víkendu vyhrál dvakrát Jason O’Halloran – McAMS Yamaha – Yamaha YZF R1 a jednou veterán Josh Brookes – VisionTrack Ducati – Ducati Panigale V4 R.

Čtvrtý závodní víkend BSB-Superbike se jel na okruhu Oulton Park a Jason O’Halloran se dvěma vítěznými závody zapojil do boje o letošní titul.

Průběh sezóny je opravdu napínavý, ve 12 dosud odjetých jízdách jsme poznali osm různých vítězů na motocyklech čtyř značek.

Pole-Position získal O’Halloran (Yamaha R1) časem 1:34,257 min a první řadu dokompletovali ještě lídr šampionátu Glenn Irwin (Honda) a Bradley Ray (BMW).

Bratři Irwinové šli hned po startu do čela první, tedy sobotní jízdy. Závod se brzy skončil pro vítěze ze Silverstone Kyle Rydeho (Suzuki), který havaroval. Na čele se bojovalo mezi bratry Irwinovými a Christianem Iddonem, ke konci se do souboje o podium zapojil ještě Danny Buchan (Kawasaki). O’Halloran - zatím vyhrál v BSB pouze jednou (2018) - se stal osmým letošním vítězem před druhým Iddonem, Tommy Bridewell projel cílem jako druhý.

Druhý závod v neděli dopoledne nám nabídl skvělý souboj trojice na špici celého jezdeckého pole, který nám předvedla trojice O’Halloran, Iddon a Buchan. Po 18 okruzích na 4,33 kilometru dlouhé trati v blízkosti Liverpoolu byl v cíli jako první 32-letý O’Halloran, který zajistil pro Yamahu třetí sezonní vítězství. Druhý skončil Iddon, třetí pak Danny Buchan. Smůlu měl Glenn Irwin, který měl technický problém a ztratil tak hodně pohodový bodový náskok na čele šampionátu. Čtvrtý dojel Josh Brookes a nejrychlejším kolem si zajistil Pole-Position do odpoledního závodu.

Brookes vystartoval do třetího závodu na Oulton Parku nejlépe a suverénně kraloval celému startovnímu poli 26 jezdů. Šampion BSB z roku 2015 získal druhé letošní vítězství. Iddon se druhým místem v cíli postaral o pódiový double pro Panigale V4R. Své první pódium i vyjel Lee Jackson (Kawasaki), za ním byl odmávnut Jason O’Halloran.

Protože Glenn Irwin uzavřel teprve Top-6, tak jeho náskok na čele se zmenšil na hubené 2 body na O’Hallorana, Brookes ztrácí bodů 10. Šani na titul má ale i Christian Iddon, který má o další 2 body méně.

Předposlední závodní víkend se koná první sobotu a neděli v říjnu v Donington Parku.