BSB Oulton Park: Josh Brookes vyhrál dnešní závod

První ze tří závodů na okruhu Oulton Park vyhrál Polesetter Josh Brookes, toho na stupních vítězů doplnili Bradley Ray a Scott Redding, když vedoucí Tommy Bridewell musel pro defekt odstoupit.

V Qualifying na první ze tří závodů si Joshua Brookes (Ducati) zajistil časem 1:33,939 Pole-Position před Tommy Bridewellem (Ducati), první řadu doplnil Scott Redding (Ducati); a dále na startovním roštu stáli Bradley Ray (Suzuki), Jason O'Halloran (Yamaha), Glenn Irwin (BMW), Peter Hickman (BMW), Andrew Irwin (Honda) a Christian Iddon (BMW).

V BSB celkově čtvrtý Danny Buchan (Kawasaki) vyjel do dnešního závodu až z P23, neboť v prvním Qualifying spadl na olejové skvrně a musel ho předčasně ukončit. Andrew Irwin obdržel dodatečně časový trest a jeho týmový kolega Xavier Forés se musel zařadit úplně dozadu, neboť jeho mechanici příliš dlouho pracovali na motocykly. Takže oba jezdci týmu Honda-Racing stáli úplně na konci startovního roštu.

Před vynikající diváckou kulisou vedli ze začátku Brookes, Bridewell, Ray a Redding a během hodně hektické počáteční fázi závodu došlo k několika pádům, ve kterým byli zapleteni Peter Hickman, Dan Linfoot, Andrew Irwin, David Allingham a Shaun Winfield. A protože na trati byly olejové skvrny, tak byl závod během čtvrtého kola přerušen vyvěšením červených vlajek.

K novému startu na 14 kol se nedostavili Hickman a Linfoot, neboť jejich motocykly nebylo možno z časových důvodů včas opravit. Na čele udávali tempo Brookes, Bridewell a Ray, Redding jel ze začátku až na P7, před ním byli Brookes, Bridewell, Ray, Iddon, O'Halloran a Buchan. V 5. kole se dostal do čela Bridewell, brzy ale zamířil ke svým mechanikům s technickým defektem.

Do poslední třetiny závodu si Brookes a Ray vypracovali náskok pěti sekund. V posledních kolech dominoval závodu Brookes a svým sedmým sezonním vítězstvím zvýšil svůj náskok na čele šampionátu. Ray oslavil druhým místem podařený comeback na stupně vítězů. Třetí byl odmávnut Redding, za ním dojeli Buchan, Iddon, O'Halloran, Glenn Irwin, Mackenzie a Alex Olson, kterému se podařila premiéra za tým Smiths Racing BMW.

Před dvěma nedělními závody v Oulton Parku vede i nadále Joshua Brookes s 296 body. Redding (Ducati/275 bodů) je celkově druhý, třetím je Bridewell (Ducati/243), a Top-6 kompletují Buchan (Kawasaki/204), Mackenzie (Yamaha/159) a Andrew Irwin (Honda/146).

Hickman (BMW/145) na sedmém místě ztrácí pouze jediný bod na Top-6, a rovněž Xavier Forés (Honda/141) je těsně za postupující šesticí. Ovšem také Iddon (BMW/136) a O'Halloran (Yamaha/111) mají ještě teoretické šance na postup do Showdown.