BSB - Brands Hatch: Vítězný double Brookese

Na okruhu Brands Hatch se konal další - čtvrtý - závodní víkend šampionátu BSB. A vítězným doublem se zaskvěl Joshua Brookes, zatímco Tommy Bridewell se dostal do čela šampionátu, když dosavadní lídr Scott Redding získal pouhých 16 bodů.

Pole-Position do první jízdy si zajistil vítězstvím v Pole-Position Scott Redding před svým týmovým kolegou Joshuou Brookesem (oba Ducati), a dále skončili v Superpole Jason O'Halloran (Yamaha), Thomas Bridewell (Ducati) a Dan Linfoot (Yamaha).

První závodní jízda byla odstartována jako «Wet Race», ale Redding šel do rizika, kterého brzy litoval. Nechal si nazout zadní pneumatiku «Intermediate», což se ukázalo jako špatné rozhodnutí! Propadl se až na samotný konec startovního pole a tak si nepřipsal ani jeden bod. Počasí během první jízd bylo hodně proměnlivé, v několika úsecích se sice objevily vlajky znázorňující Wett-Track, ale opravdu pršet nezačalo. Závod vyhrál s náskokem 1,7 sekundy Brookes před Linfootem a Bridewellem, který se tak dostal do čela šampionátu. Pro Brookese to bylo třetí letošní vítězství v BSB. Za Top-3 na stupních vítězů projeli cílem Buchan, Hickman, Farmer, Iddon a O'Halloran. Poker s pneumatikami vůbec nevyšel dosavadnímu lídrovi šampionátu Reddingovi, který skončil až na 22. místě.

Přesto zajel Redding nejrychlejší kolo, takže dle reglementu BSB odstartoval i do druhé jízdy na okruhu Brands Hatch z první pozice na startovním roštu. Za ním stáli Joshua Brookes (Ducati), Glenn Irwin (Kawasaki), Dan Linfoot (Yamaha), Danny Buchan (Kawasaki), Keith Farmer (BMW), Tommy Bridewell (Ducati), Luke Mossey (Suzuki), Andrew Irwin (Honda), Peter Hickman (BMW), Jason O'Halloran (Yamaha) a James Ellison (BMW) - což bylo složení prvních čtyř řad. Brookes vedl před Reddingem, Linfootem a Bridewellem, a když ve 4. kole Bridewell předjel Linfoota, tak byli na čele 3 jezdci s motocykly Ducati. Zatímco Bradley Smith (Suzuki) havaroval, tak Bridewell předjel Reddinga. Brookes tak mohl slavit své čtvrté letošní vítězství, za ním byli odmávnuti Bridewell, Redding, Buchan, Linfoot, Iddon, Farmer, O'Halloran, Glenn Irwin, Mossey, Andrew Irwin, Fores, Ellison a Elliott.

Bridewell se tak se 145 body dostal do čela šampionátu, za ním jsou před pátým víkendem ve skotském Knockhillu (28. - 30. června 2019) Redding (131), Brookes (124), Tarran Mackenzie (Yamaha/108) - ten v Brands Hatch kvůli zranění chyběl - Buchan (94), Fores (75), Iddon (63) a Hickman (61).