BSB Brands Hatch: Josh Brookes je “King of Brands”

Zatímco Joshua Brookes (Yamaha) vyhrál oba závody BSB v Brands Hatch, tak si Leon Haslam (Kawasaki) dvěma třetími místy upevnil vedení v šampionátu před Jake Dixonem (Kawasaki).

Už ve Warm upu na 11. a 12. závod «Bennetts British Superbike Championship With Pirelli» v Brands Hatch jasně avizoval Joshua Brookes (Yamaha) svým nejlepším časem své vítězné ambice, když za ním skončili na trati jižně od britské metropole oba jezdci s motocykly Kawasaki Jake Dixon a Leon Haslam.

V první nedělní jízdě se Brookes dostal hned od začátku do čela závodu, za ním následovali Glenn Irwin (Ducati), Leon Haslam (Kawasaki), Christian Iddon (BMW) a Tarran McKenzie (Ducati), který později havaroval.

V posledním kole odvrátil Australan Brookes úspěšně všechny útoky Irwina, za nimi projeli cílem jako třetí a čtvrtý Haslam a Dixon (Kawasaki). Top-8 pak dokompletovali Iddon, Peter Hickman (BMW), Richard Cooper (Suzuki) a Danny Buchan (Kawasaki).

Také ve druhé jízdě určovali tempo špice závodu Brookes a Irwin. Dramatický souboj o vítězství se skončil trumfem pilota týmu McAMS Yamaha Brookese o pouhých 9/100 sekundy před mladým jezdcem z týmu Be-Wiser-Ducati, který si tak upevnil své třetí místo v šampionátu BSB Superbike.

Třetím místem v cíli, na kterém byl odmávnut Haslam, si zkušený 35-letý tovární pilot UK-Kawasaki pojistil vedení v šampionátu na 80 bodů před Dixonem, za ním dojeli McKenzie, Iddon, Tommy Bridewell (Ducati) a Buchan.

Vítězným doublem přispěl Josh Brookes ke skvělé oslavě 20. výročí motocyklu Yamaha R1, když k závodnímu víkendu v Brands Hatch nastoupil McAMS Yamaha ve speciálních barvách.

BSB - Brands Hatch, Race 1: 1. Josh Brookes (AUS), Yamaha. 2. Glenn Irwin (NIR), Ducati), 0,227 sec. zpět. 3. Leon Haslam (GB), Kawasaki, +3,114 sec. 4. Jake Dixon (GB), Kawasaki. 5. Christian Iddon (GB). 6. Peter Hickman (GB), beide BMW. 7. Richard Cooper (GB), Suzuki. 8. Danny Buchan (GB), Kawasaki. 9. Andrew Irwin (NIR), Ducati. 10. Michael Laverty (NIR), BMW).

BSB - Brands Hatch, Race 2: 1. Brookes. 2. Irwin, 0,090 sec. zpět. 3. Haslam, +5,658 sec. 4. Dixon. 5. Tarran McKenzie (GB), Yamaha. 6. Iddon. 7. Tommy Bridewell (GB), Ducati. 8. Buchan. 9. James Ellison (GB), Yamaha. 10. Hickman.

Stav BSB Superbike: 1. Haslam, 242 bodů. 2. Dixon, 162. 3. Irwin, 145. 4. Brookes, 130. 5. Bradley Rey (GB), Suzuki, 115. 6. Buchan, 111. - aktuálně postupující do Showdown a dále: 7. Shane Byrne (GB), Ducati, 98. 8. Iddon, 88. 9. Laverty, 78. 10. Hickman, 68.