Reklama

Bomba!!! Filip Salač bude týmovým kolegou Kornfeila! Hlavní obrázek k článku: Bomba!!! Filip Salač bude týmovým kolegou Kornfeila!

Aktuálně čtvrtý jezdec Red Bull Rookies Cupu, tedy 16-letý český talent Filip Salač, bude v příštím roce stabilním pilotem šampionátu Grand Prix v kubatuře Moto3. Salač pojede za německý tým Redox Prüstel GP jako týmový kolega Jakuba Kornfeila.

Filip Salač letos závodí ve španělském šampionátu CEV-Repsol za stáj „Czech Talent Team Cuna de Campeones“ s motocyklem KTM a zatím je v průběžném pořadí na 16. místě, když nejlépe byl odmávnut jako 8. v portugalském Estorilu. K dispozici má letos motocykl KTM, s kterým byl vloni Jaume Masia druhý v šampionátu CEV-Repsol.

Mladý český jezdec Salač má na svém kontě také jeden start s wild card, u nás v Brně na Masarykově okruhu 2018, kdy obsadil celkově 24. místo.

Zcela mimořádnou záležitostí bude pro český motocyklový sport příští sezóna Mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3. Ještě nikdy se totiž nestalo, že bychom měli dva zástupce v jedné kategorii ve stejném týmu. Toto dvojité angažmá se podařilo vyjednat s týmem REDOX PRÜSTEL GP pro Filipa Salače a Jakuba Kornfeila, který za tento tým startuje již několikátou sezónu. Oba naši špičkoví jezdci tak budou týmovými kolegy a společně také reprezentanty Autoklubu ČR.

„Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že umím dobře zajet i v této třídě. Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat svoje schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezóny, a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019“, komentuje svůj jezdecký posun šestnáctiletý Filip Salač.

Jakub Kornfeil, který při letošní GP v Brně obsadil úžasné třetí místo, už za tým REDOX PRÜSTEL GP závodí, takže v týmu nebude žádným nováčkem. A co říká o angažmá Filipa Salače? „Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu. Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to, jak malá země jsme a jak je složité se do mistrovství světa dostat. S Filipem mám naprosto výborný vztah a je skvělé, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je“, těší se na svého nového kolegu Jakub Kornfeil.

„Dva čeští jezdci v Moto3 a dokonce v jednom týmu, to je na naše poměry opravdu unikátní záležitost. Filip a Jakub budou mít k dispozici špičkovou techniku, připravenou stejně špičkovým týmem REDOX PRÜSTEL GP. Oba jezdci už několikrát prokázali svoje kvality a jsem přesvědčen, že budou skvěle reprezentovat nejen Autoklub České republiky, ale také celou Českou republiku.“prozradil k novému složení týmu REDOX PRÜSTEL GP prezident Autoklubu ČR pan Jan Šťovíček.

Týmy Moto3 2019

Leopard Racing: Marcos Ramirez, Lorenzo Dalla Porta (Honda)
Petronas Sprinta Team: Ayumu Sasaki, John McPhee (Honda)
Estrella Galicia 0,0: Aron Canet, Alonso Lopez (Honda)
Del Conca Gresini: Fabio Di Giannantonio?, ??? (Honda)
RBA BOE Skull Rider: Gabriel Rodrigo, Kazuki Masaki (KTM)
SKY Racing Team VR46: Dennis Foggia, Andrea Migno? (KTM)
Redox PrüstelGP: Jakub Kornfeil, Filip Salač (KTM)
Marinelli Snipers Team: Tony Arbolino (Honda)
Südmetall Schedl GP Racing?: ??? (KTM)
Pull & Bear Aspar: Albert Arenas, Raúl Fernández (KTM)
CIP Green Power: Darryn Binder, ??? (KTM)''
Bester Capital Dubai: Jaume Masia, ??? (KTM)
SIC58 Squadra Corse: Tatsuki Suzuki, Niccolo Antonelli (Honda)
Red Bull Ajo Motorsport: Can Öncü (KTM)
Honda Team Asia: Kaito Toba, Nakarin Atiratphuvap (Honda)
Reale Avintia Academy 77: Vincente Perez (KTM)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama