Reklama

Bo Bendsneyder nakonec zůstává v Moto2 Hlavní obrázek k článku: Bo Bendsneyder nakonec zůstává v Moto2

Nizozemec Bo Bendsnyeder nakonec přece jen zůstává 2021 v šampionátu Grand Prix v kubatuře Moto2, kde pojede v týmu Pertamina Mandalika SAG jako týmový kolega Thomase Lüthiho ze Švýcarska.

Bo Bendsneyder závodil letos v Moto2 za tým NTS, ale na příští sezónu 2021 na něho místo v týmu nezbylo. Přednost závodit na japonském motocyklu NTS totiž dostali Rookie Barry Baltus a zkušený Hafizh Syahrin.

Na Bo Bendsnyedera tak původně zbyla pouze «druhá liga», tedy MS-Supersport, kde měl tento Nizozemec závodit za EAB Racing, tedy tým spojený s Ten Kate .

Nyní se ale vše otočilo, z týmu SAG se stal tým Pertamina Mandalika SAG a jeho týmoví spolujezdci byli uvažováni buď Kasma Daniel Kasmayudin (který měl smlouvu až do roku 2022) nebo Dimas Ekky Pratama.

Vše je ale úplně jinak: Za tým Mandalika Racing bude závodit vedle Thomase Lüthiho Bo Bendsnyeder, vítěz Red Bull Rookies Cupu, který má na svém kontě v sezónách 2016 / 2020 celkem 85 startů v Grand Prix (Moto3 a Moto2 - 2 pódia).Login Přihlásit Registrace ›