Reklama

Bautista s KTM v MotoGP? Hlavní obrázek k článku: Bautista s KTM v MotoGP?

Samozřejmě, že je to pouhá spekulace, s kterou včera přišel italský Tuttomotoriweb.com, ale určité okolnosti tomu nahrávají. Ostatně stejnou informaci uveřejnil také Paddock-gp.com.

Fakta jsou následující: Alvaro Bautista nebude v roce 2020 závodit s Ducati. Strany nedospěly k dohodě a španělský řidič pravděpodobně podepíše s Hondou. To se ale dosud oficiálně nepotvrdilo!

Japonská továrna se chce stát protagonistou ve WorldSBK a příští rok bude debutovat s novým motocyklem CBR. Zvoleným pilotem je Bautista. Jednání již nějakou dobu probíhají, ale podpis smlouvy se stále ještě neuskutečnil.

Simone Battistella, manažer Alvaro Bautisty, nedávno prohlásil, že dohoda s Hondou je hodně blízko. Není však zcela vyloučeno, že španělský řidič se pokusí vrátit do MotoGP, pokud by se mu naskytla příležitost závodit s konkurenceschopným strojem. A Bautista se nikdy netajil tím, že MotoGP je na jiném levelu než WorldSBK a že on sám dává šampionátu MotoGP jednoznačně přednost.

Nedávno se Johann Zarco rozhodl opustit KTM po ukončení sezóny, tedy rok před vypršením platné smlouvy. Strany se dohodly a rakouský tým nyní hledá nového týmového partnera pro Pol Espargara.

KTM rozhodně není nejrychlejším motocyklem v kubatuře MotoGP, ale v roce 2019 prokázal zlepšení a továrna z Matthighofenu investuje v roce 2020 ještě více peněz do závodění v královské kubatuře. Není náhodou, že se rozhodla ukončit své závodění v Moto2, aby se více zaměřila na královskou kubaturu.

Místo v rakouském továrním týmu tak může být zajímavé i pro Bautistu. Mistr světa 125 ccm z roku 2006 a vícemistr světa 250-tek 2008 by si tak polepšil především finančně: Zatímco u Ducati v WorldSBK mu byla učiněna poslední nabídka za 400.000 Euro fixního platu (letos bere pouhých 250.000 Euro plus prémie za vítězné závody) a 20.000 Euro za jednotlivé vítězné jízdy, tak jeho předchůdce u KTM Johann Zarco si přišel ročně na základní plat 1,5 milionu Euro, tedy nesrovnatelně víc.

Jen podotýkám: Jeho současný týmový kolega Chaz Davies (jeden vítězný závod proti 14 Bautistových) dostal na rok 2020 smlouvu od Ducati na 750.000 Euro.

Nezapomínejme, že Bautista závodil v MotoGP nepřetržitě od roku 2010, 2012 a 2013 se umístil celkově v Top-5, resp. Top-6 a v posledních 3 sezonách v MotoGP (2016-2018) obsadil vždy v konečném hodnocení místo 12.Login Přihlásit Registrace ›