Bagnaia šampionem Moto2

Ital Francesco Bagnaia, jezdec týmu SKY Racing Team VR4, na cestě k zisku titulu mistra světa v prostřední kubatuře Grand Prix, vyhrál celkem 8 závodů a celkem 12 stál na stupních vítězů, když si 6x vyjel Pole-Position.

Dlouho s ním o uvolněný titul po Franco Morbidellim bojoval Portugalec Miguel Oliveira, nakonec si s převahou zajistil titul vicešampiona. Jihoafričan a ex-mistr světa Moto3 Brad Binder skončil bronzový, mladší bratra mistra světa MotoGP Marca Marqueze Alex obsadil místo čtvrté a Ital Lorenzo Baldassarri dokompletoval Top-5.

Ze šampionátu této kubatury postupují výše do «premier class» mistr světa Francesco Bagnaia, vicešampion Miguel Oliveira, šestý Joan Mir a desátý Fabio Quartararo, zatímco z Moto3 přejde kompletní Top-4: Čtvrtý Enea Bastianini, třetí Marco Bezzecchi, vícešampion Fabio di Giannantonio a mistr světa Jorge Martin.

Český stabilní jezdec v šampionátu Moto2 už několik let chybí, vloni se jednou wild carda prezentoval Karel Hanika, letos pak byla česká stopa zastoupena pouze brněnským týmem Willi Race Racing. Motocykl Kalex pilotoval Jihoafričan Sheridan Morais, ani jeden ze tří startů neproměnil nejen v bodový zisk, ale ani nebyl odmávnut pod šachovnicovým praporkem. A ze čtvrtého startu nyní ve Valencii s Ginem Reou nakonec z technických důvodů sešlo a týmový kamion se v paddocku okruhu Ricarda Torma ani neobjevil...