Bagnaia s pouhými 7 body náskoku

Protože GP Německa na Sachsenringu Italovi Francesco Pecco Bagnaiovi totálně nevyšla - byl odmávnut až jako 12., a naopak Portugalec Miguel Oliveira skončil těsně za pódiem, tak je před Brnem následující situace.

Francesco Bagnaia má v Moto2 náskok pouhých sedmi bodů před továrním pilotem KTM Miguelem Oliveirou. Třetí je v celkovém pořadí Alex Márquez se ztrátou 35 bodů. Právě mladší bratr lídra šampionátu královské kubatury Marca Marqueze ještě letos nevyhrál, tak by právě v Brně mohl tuto letošní bilanci vylepšit.

Ostatně Alex Marquez má v Brně velmi dobrou bilanci: 2015 byl ve své Rookie sezóně Moto2 odmávnut jako 4.; 2016 skončil 5.; vloni pak obsadil 2. místo.

Z dalších byl potom Miguel Oliveira 2017 klasifikován na 3. místě, za ním se umístili třetí z letošního Sachsenringu Luca Marini - nevlastní bratra Valentina Rossiho a Xavi Vierge dokompletoval Top-5, zatímco současný lídr Bagnaia byl v cíli odmávnut jako sedmý.

Loňský Polesetter Mattia Pasini dojel 2016 na 4. místě, a vyhrál Race 1, v restartovaném závodě havaroval.

Domácího jezdce sice tentokrát budeme v Moto2 postrádat, ale nebude chybět český tým: Brněnská stáj Willi Race posílá na Masarykův okruh Sheridana Moraise z Jižní Afriky s motocyklem Kalex. Jen připomínám, vloni zde startoval za stejný tým Karel Hanika a dojel 22., Morais zde letos už závodil: V MS-Supersport byl odmávnut jako 9., když nahradil Kenana Sofuogla.

Na startu už bude zraněný Fin Niki Tuuli (SIC Racing), naopak italský Rookie Federico Fuligni (Tasca Racing) bude chybět, neboť si minulý víkend zlomil při tréninku pravou klíční kost a tak za tento italský tým pojede v Brně pouze zkušený Simone Corsi.