Reklama

Avintia potvrdila Johanna Zarca Hlavní obrázek k článku: Avintia potvrdila Johanna Zarca

29-letý francouzský jezdec Johann Zarco pojede v sezóně 2020 za tým Avintia Racing Ducati, což dnes oficiálně potvrdil jeho nový tým.

Na webových stránkách týmu Avintia Racing Ducati se dnes objevila následující zpráva: Johann Zarco oficiálně za Avintia Racing.

Zatímco v minulých dnech oznámil francouzský jezdec Johann Zarco, že podepsal smlouvu přímo s továrnou Ducati, tak dnes potvrdil tým sídlící v Andoře ústy svého majitele Raula Romera, že francouzský jezdec bude v sezóně 2020 startovat za tým, která letos jezdil pod názvem Reale Avintia Racing. Dle vyjádření obou šéfů závodního oddělení Ducati Corse Gigi Dall’Igni a Paolo Ciabattiho, dodá Ducati Corse šéftechnika pro Zarca. Francouz bude mít sice k dispozici pouze motocykl Ducati GP19, ale továrna se postará o support. A Zarcovu gáži dle nepotvrzených zpráv bude platit Dorna.

Smlouva je podepsána na 1 rok, ve kterém chce Zarco pravidelně dojíždět v Top-10 a někdy by chtěl být odmávnut i v Top-7.

Momentálně má Zarco zraněný levý kotník, když ho ve finálovém závodě ve Valencii nešťastně srazil Iker Lecuona (předtím už ale Zarco havaroval). S motocyklem Ducati by se měl poprvé objevit na testech v Sepangu ve dnech 7. až 9. února 2020.

Francouz Johann Zarco tak v týmu Avintia Racing nahradí Čecha Karla Abrahama, ačkoliv ten měl a má platnou smlouvu i na rok 2020. Abrahamovi je kladeno za vinu, že nedodržel vůči této stáji své finanční závazky.

Dle našich zpráv přímo od zdroje, to ale není vůbec pravda: „Veškeré pohledávky za uplynulou sezónu byly zaplaceny, nebyla ale zaplacena celá částka na sezónu 2020 (údajně se dle zahraničních webů jedná o částku ve výši 1,2 milionu Euro)“.

Názor webu Motoforum.cz je následující: Tato praxe se nikde neuplatňuje, v praxi to funguje následovně; 1./3 při podpisu smlouvy, 2./3 před zahájením sezóny, 3./3 před nebo během letní přestávky.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama