Augusto Fernandez zůstává u Ponse

20-letý Španěl Augusto Fernandez zůstává v týmu Sita Ponse až do konce sezóny. Madriďan nahradil nenapravitelného hříšníka Hectora Barberu v týmu Pons HP40 pro závod GP Katalánska a vedl si skvěle.

Hned při svém prvním startu za tento tým dojel na 14. místě a získal tak 2 mistrovské body. Není tedy divu, že mu týmový principál závodní stáje Pons HP40 a dvojnásobný mistr světa kubatury 250ccm z let nabídl smlouvu až do konce sezóny 2018, kdy tak bude týmovým kolegu Lorenza Baldassarriho z Itálie, aktuálně čtvrtého jezdce šampionátu MS-Moto2.

Pro aktuálního druhého jezdce šampionátu CEV-Repsol - závodí zde za tým EASYRACE s motocyklem Suter (jedno vítězství a čtyři další pódia - tedy v každém dosavadním závodě byl odmávnut v Top-3) to ale nebyla premiéra v mistrovství světa, neboť vloni absolvoval už 13 závodů Grand Prix, když od Mugella nahradil v týmu Speed Up italského mladíka Axela Bassaniho. Dvakrát dojel také v bodech, v Sepangu byl odmávnut na 12. místě, ve Valencii pak 14.